Google Gibi Getir Yönlendirildi Sorunu

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise Google gibi getir yönlendirildi uyarısı almamız hakkında olacak. Günümüzde artık pek çok kişi internet ve bilgisayar dünyası ile haşır neşir olmuş durumda.

Ve yine pek çok kişinin ya kişisel sitesi yada iş yerine ait web sitesi mevcut. Bu makaleyi okuduğunuza göre siz de bir web sitesi sahibisiniz demektir. Web siteyi yönetmek, iyi yönde gelişimini sağlamak ve arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde etmek için bazı araçlar kullanmalısınız. Bu araçlardan biride kuşkusuz eski adıyla Google Webmaster yeni adıyla Search Console. Peki Search Console da neler yapılır ? derseniz, orası çok ayrı bir dünya arkadaşlar inşallah ilerleyen makalelerde geniş bir eğitim videosu paylaşırız. Ancak bugün ki konumuz olan Google gibi getir kısmına gelecek olursak, arkadaşlar Search Console Google gibi getir aracını sitenizin herhangi bir sayfasını Google botları nasıl görüyor ve sayfada herhangi bir hata var mı ? gibi soruları anlamak için kullanırsınız.

Google Gibi Getir Yönlendirildi Yazıyor ?

Ancak bazen ne anlama geldiği belli olmayan uyarı ve hatalar alabilirsiniz. Bunlardan birisi de hemen sol menüden Tarama kısmının altından Google gibi getir diyerek herhangi bir sayfanızı tarattığınızda durum başlığı altında tamamlandı yazısı yerine yönlendirildi yazması. Peki bu önemli bir sorun mudur ? Arkadaşlar bazı durumlarda evet bazı durumlarda hayır. Eğer siz örnek veriyorum, www.webisyo.com/örnek-sayfa adresini Google gibi getir dediyseniz ve yönlendirildi kısmında webisyo.com/ornek-sayfa varsa gördüğünüz gibi farklı adresler görünüyor.

Bu ve buna benzer durumlarda düzeltme yapmalısınız. Ama ancak kesinlikle benim gibi her şeyin doğru olduğunu düşünüyor ancak yine de yönlendirildi uyarısı alıyorsanız şimdi sizlere sunacağımız çözüm yolunuzu denemekte fayda var. Arkadaşlar bu sorunun çözümü için gönderdiğiniz url nin doğru olması lazım. Yani fazladan / işareti almak bile sizin yönlendirildi uyarısı almanıza sebep olabilir. Aşağıda doğru ve yanlış url gönderimleri örnekle gösterilmiştir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Prestashop "You Must Install Php Zip Extension First" Hatası

Eğer ben www.webisyo.com/ornek-sayfa/ adresimi Google gibi getir diyerek test edeceksem;

Doğru gönderim;

ornek-sayfa/

Yanlış gönderimler;

//ornek-sayfa/

/ornek-sayfa

/ornek-sayfa/

ornek-sayfa

Evet arkadaşlar yukarıda verdiğimiz doğru gönderim şeklini de deneyerek bu sorundan daha doğrusu uyarıdan kurtulabilirsiniz.

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*