Google Plus Ne Zaman Kapanacak ?

google-plus-ne-zaman-kapanacakWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Google Plus ne zaman kapanacak hakkında olacak.

Onunla yıllar yıllar önce tanıştık. Tek tek tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. Yer geldi arama motoru yaptı, yeri geldi video izleme sitesi.

Ve tabi ki bunlar dışında daha pek çok alanında 1 numaraya oturan uygulamalar sundu bize. Kimden mi bahsediyorum ?

Tabi ki Google dan. Google zaman içerisinde bize Youtube, Gmail, Drive, Play Store ve bunlar gibi daha pek çok uygulama sundu.

Ve hepsi de alanında neredeyse rakipsiz kaldı. Tabi ki her alanda uygulama çıkaran Google ın zamanla bir de sosyal medyaya el atayım demesi kaçınılmazdı.

Ve 2011 yılında yani bundan yaklaşık 8 sene önce Google Plus kuruldu. Tabi o zamanlar sosyal medya bu kadar gelişmemişti. Yani sosyal medya dediğimiz şey neredeyse Facebook ve Twitter dan ibaretti.

Google da bu açığı gördü sanırım ve bu kadar uygulamam var bir de sosyal medya yapayım diyerek 2011 de Google Plus ı açtı. Google Plus ilk açıldığı zamanlar bende direk kayıt olmuştum. Kayıt olmak derken zaten Gmail hesabı ile direk giriş yapılıyordu.

Zaten Google ın en büyük güzelliklerinden birisi de bu bence. Tüm uygulamalarına tek bir Gmail ile kayıt olup, giriş yapabiliyorsunuz. Her neyse efendim gel zaman git zaman Google Plus bir türlü istenildiği seviyeye ulaşmadı.

Google Plus Ne Zaman Kapanıyor ?

google-plus-kapaniyor-mu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yani daha açık tabir ile tutmadı. Hatta bana sorarsanız oldukça uzun bir zaman bile açık kaldı. Yani Google Plus ın daha önceden kapanması gerekiyordu. Ben bu kadar uzun süre açık kalmasının da Google ın egosu, inadı olarak görüyorum.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Youtube Neden Kapatıldı ? ( 06.04.2015 )

Yani bu zamana kadar pek çok alanda uygulamalar yapmışlar ve neredeyse hepsi alanında 1 numara olmuş. Sonra bir de sosyal medya sitesi yapıyorlar ancak pek yüzüne bakan olmuyor. Durum böyle olunca Google bunu kendine pek yakıştıramayıp ısrarla devam etmek istemiştir diye düşünüyorum.

Tabi bu durum geçtiğimiz günlerde son buldu. Yani Google yöneticileri de artık Google Plus ın tutmadığını gördüler sanırım ve Nisan ayında kapatma kararı aldılar. Evet Google Plus Nisan da kapanıyor yani.

Bu gelişmeyi de tüm kullanıcılara bir mail ve Google Plus hesaplarına girdiklerinde karşılarına gelen bir uyarı mesajıyla bildirdiler. Google Plus ın kapanacağı tarih ile ilgili Google ın gönderdiği o bildirimi aşağıda da görebilirsiniz.

google-plus-kapaniyor

 

 

Google Plus hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza hemen yukarıda gördüğünüz Google Plus ın kapanma tarihi bilgisi gelecek. Hemen yandaki daha fazla bilgi butonuna bastığınızda ise Google Plus ın neden kapandığı hakkında geniş bilgiyi bulabilirsiniz.

Google Plus kullanıcıları bu haberi aldıktan sonra Google Plus kapanıyor mu diye arama yapmaya başlamışlar bile. Tabi bu haber genel olarak Google Plus kullanıcılarını çok üzmemiş olsa da belki de uzak diyarlarda bir yerlerde Google Plus hayranı olan az sayıda insanın kalbini kırmış olabilir.

Son olarak şunu da belirtelim yanlışlık olmasın. Arkadaşlar 2 Nisan tarihinde Google Plus kapanacak. Yani Gmail hesabınız veya başka bir uygulama kapanmayacak merak etmeyin. Pek çok kişi Google Plus ile birlikte Gmail hesabının da kapanacağını sanmış. Ancak tabi ki böyle bir durum yok.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*