Google ve Yandex ile Bir Resmin Benzerini Bulma

google-ve-yandex-ile-bir-resmin-benzerini-bulmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise resmin benzerini bulmak ile ilgili olacak.

Artık vaktimizin pek çoğunu gerek mobilden gerekse masaüstü cihazlardan bağlanarak internette geçiriyoruz.

Ve internet üzerinde gezinirken tabi ki en önemli şey içeriktir. Yani girdiğimiz sitelerde aradığımız bilgi önemlidir.

Ancak bunun yanında bir de görsellik de oldukça önemlidir. Yani içeriklere, yazılara eklenen resimler onların daha güzel görünmesini ve göze hitap etmesini sağlar.

Bunun dışında tabi ki görselleri, resimleri pek çok yerde kullanabilirsiniz. Eğer bir grafik programının kullanımını biliyorsak kendimiz tamamen özgün görseller üretebiliriz.

Birbirine Benzer Resimler Nasıl Bulunur ?

Ancak bu konuda bir bilgimiz yoksa arama motorlarının resim arama özelliğini kullanarak istediğimiz boyutta ve türde resim bulabiliriz. Ancak bazen elimizdeki bir resmin veya bulduğumuz bir resmin benzerini bulmak isteyebiliriz.

O halde bunu nasıl yapacağız ? Yani bir görselin benzerini nasıl buluruz ? Tabi ki de en büyük arama motorları olan Google ve Yandex in görsel benzerini arama kısmından. Daha doğrusu görsel arama kısmından.

Çünkü bu kısıma yükleyeceğiniz veya adresini belirterek arayacağınız bir resmin benzerlerini size sonuç olarak gösterecektir. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan benzer resimler nasıl bulunur hep beraber öğrenelim.

İlk olarak Google Görseller ile nasıl yapılır onu öğrenelim. Hemen Google ı açın ve Görseller kısmına gelin. Ve daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi Görsellerde Ara butonuna basalım.

google-gorsel-aramasi

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki butona bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

google-resmin-benzerini-arama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki kısımda isterseniz benzerini arayacağınız resmi bilgisayarınızdan yükleyebilir isterseniz de webdeki adresini yapıştırarak arayabilirsiniz. Hemen örnek bir resmin adresini yapıştırarak aradığımızda karşımıza aşağıda gördüğünüz gibi ilgili görselin benzerleri çıkacak.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Gezinti Servisi Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kaldırılır ?

google-benzer-gorseller-kullanimi

 

İşte Google Görselleri kullanarak bu şekilde istediğiniz bir resmin benzerini bulabilirsiniz. Peki aynı işlemi Yandex Görsellerde nasıl yaparız ? Yani Yandex benzer resimler nasıl bulunur ?

Öncelikle bu kez de Yandex i açıp Görseller kısmına gidelim. Daha sonra yine Yandex Görsellerde de aşağıda gördüğünüz gibi kamera ikonuna basalım.

yandex-benzer-gorsel-arama

 

Yukarıdaki butona bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi pencere açılacaktır.

yandex-resmin-benzerini-bulma

 

Aynı şekilde yukarıda da ister benzerini aramak istediğiniz resmi bilgisayarınızdan seçebilir isterseniz de web üzerindeki adresini yapıştırarak arayabilirsiniz. Örnek bir resmin benzerini aradığımızda karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.

yandex-benzer-gorselleri-bulma

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi tıpkı Google Görsellerde olduğu gibi aradığımız resmin benzerlerini hemen bulduk. İşte bu şekilde 2 büyük arama motorunu kullanarak istediğiniz resmin, görselin benzerlerini bulabilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*