Green Card Başvuru Sitesi

green-card-basvuru-sitesiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Green Card başvuru sitesi adresi hakkında olacak.

Hemen adresi vermeden önce Green Card hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Aslında Green Card ile ilgili çok fazla detaylı bilgi sahibi değildim.

Ancak biraz araştırma yaparak biraz bilgi sahibi oldum ve öğrendiğim şeyleri de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tabi ki makalemizin ana konusu Green Card’ a nereden başvuracağız sorusuna yanıt olacak ancak böyle önemli bir konuda Green Card ile ilgili biraz daha bilgi vermek gerekir diye düşünüyorum.

Zaten eğer bu makaleyi okuyorsanız muhtemelen Green Card ile Amerika‘ya gitmeyi düşünen birisiniz demektir.

Az önce belirttiğim gibi bu yaşıma kadar yalnızca Green Card’ın adını duymuştum ve neredeyse hakkında hiç bilgi sahibi değildim.

Yani Green Card nedir ? Green Card ne işe yarar ? bunları dahi bilmiyordum.

Ancak geçenlerde haberlerde Green Card hakkında baya söylemler duyunca hem bir makale yazmak hem de Green Card’ ın ne olduğunu öğrenmek istedim.

Green Card Başvurusu Nereden Yapılıyor ?

Bu makaleyi yazmamdaki en büyük neden ise Green Card hakkında internet sitelerinde pek çok bilgi var ancak Green Card başvurusunun nereden yapıldığı konusunda çok bilgi mevcut değil.

Arkadaşlar öncelikle Green Card, insanların Amerika’da oturma iznine sahip olması demektir. Böylece Amerika’da hem oturabilir hem de çalışarak para kazanabilir duruma geliyorsunuz.

Malum ülkemizde insanlar doğal olarak pek gelecek göremeyince hayalleri yurt dışına gitmek oluyor.

Yurt dışındaki imkanlardan faydalanmak, para kazanmak ve belki de daha güzel bir hayata sahip olmak herkesin hayali.

Tabi bu saydıklarımızı yapabilmenin de en iyi yeri fırsatlar ülkesi Amerika diyebiliriz. Amerika’ya gidip oturabilmek ve çalışabilmek için de bir Green Card sahibi olmalısınız.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Dünyanın En Kirli 25 Şehri Açıklandı

Arkadaşlar Green Card’ a kendiniz de birazdan vereceğimiz adresten başvurabilirsiniz veya bu konuda yani Green Card başvurusu yapan ajanslar aracılığıyla da başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer iyi bir İngilizceye sahipseniz kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak İngilizce ile ilgili problemleriniz var ise bir danışman, ajans aracılığıyla yapmanız daha iyi olacaktır.

Çünkü başvuru sitesi ve ilerleyen aşamalar İngilizce dilinde olduğundan bir yanlışlık yaparak tüm başvuru sürecinizi tehlikeye atmamış olursunuz.

Peki Green Card başvuruları hangi tarihlerde ve hangi adresten yapılıyor ? Arkadaşlar öncelikle başvurunuzu tüm yıl boyunca yapabilirsiniz.

Ancak başvuru girişleri yani başvurularınızın değerlendirilmesi her yıl Ekim – Kasım ayları arasında olur. Ve başvuru sonuçları her yıl Mayıs ayında açıklanır.

Eğer Green Card başvurunuzu kendiniz yapmak istiyorsanız dvlottery.state.gov adresinden yapabilirsiniz.

Eğer bir ajans, aracı yardımıyla yapmak isterseniz onlar zaten sizler için tüm işlemleri yapacaklardır.

Arkadaşlar Green Card başvurusu için bir ajansı tercih ederseniz sizden biraz yüksek ücret alacaklardır. Sonuçta bir firma olarak pazar kazanmak zorundalar.

Ancak internet üzerinde, forumlarda araştırma yaparak sizler için 20-30tl gibi düşük miktarlara düzgünce başvuru yapabilecek birilerini de bulabilirsiniz.

Başvuru alımları daha doğrusu başvuru giriş tarihlerinde, başvuru formu aktif olacaktır. Ve sizler adımları izleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Örneğin şuan başvuru giriş tarihleri bittiği için az önce verdiğimiz Green Card başvuru sitesine girdiğinizde bir başvuru formu görmeyeceksiniz.

Green Card başvuru işlemi Amerika hayali kuran ve hayalleri olan insanlar için oldukça önemli olduğundan bu makalemizde nasıl başvuru yapmanız gerektiği ile ilgili daha fazla detaya girmek istemedik.

Çünkü bizim yüzümüzden yapacağınız bir yanlış adım başvurunuzun olumsuz olmasına neden olabilir.

Arkadaşlar Green Card hakkında bizim vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Umarım herkes hayal ettiği hayata kavuşur. Sağlıcakla kalın.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Turkcell 2 ye Katla Kampanyası Nasıl Yapılır ?

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*