Güncelleme Öncesi Adsense Nedir ?

guncelleme-oncesi-adsense-nedirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise güncelleme öncesi Adsense nedir hakkında olacak.

Genellikle bir emek vererek yaptığımız her işten bir kazanç sağlarız. Yaptığımız bu işler çok farklı şeyler olabilir.

Eğer bir webmaster iseniz mutlaka site işleri ile uğraşırsınız ve kazanç sağlamak adına siteler kurarsınız. Bir web sitesinden kazanç sağlamak için pek çok yol vardır.

Ancak neredeyse tüm site sahiplerinin bildiği ve kullandığı en yaygın yol tabi ki Google Adsense dir.

Sitenizi belli bir aşamaya getirdikten sonra Adsense başvurusu yaparsınız ve eğer sitenizde çok büyük eksiklikler yok ise muhtemelen Adsense onayı alırsınız ve site hiti ve kategorisine göre kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Bunun dışında pek çok web sitesi sahibi çeşitli nedenlerden kendileri Adsense onayı alamadıkları için farklı kişilerden Adsense hesabı satın alıyorlardı.

Ve eğer bir Adsense hesabınız var ise istediğiniz kadar site ekleyebiliyordunuz. Tabi bu en son söylediğim kısım güncelleme öncesi Adsense hesapları için geçerliydi.

Yani güncelleme almamış Adsense hesapları için. Ancak Google Adsense, yaklaşık 1-2 ay önce önemli bir güncelleme yaptı ve artık bu durum ortadan kalktı.

Adsense Güncelleme Alıp Almadığını Nasıl Öğrenebilirim ?

Yani güncelleme öncesinde Adsense hesabınıza yeni bir site eklediğinizde anında o siteniz onaylanıyor ve reklam gösterimlerine başlıyordunuz.

Ancak yeni Adsense güncellemesi ile neredeyse tüm hesaplar güncellemeye takıldı ve artık her eklenen site sanki yeni bir Adsense başvurusu gibi incelemeye alınıyor.

İnceleme sonunda ise onay veriliyor veya reddediliyor. Az önce neredeyse tüm hesaplar güncelleme aldı dedim çünkü bu güncelleme nedense tüm hesapları etkilemedi.

Ve bu durum birazda elinde güncellemeye takılmamış Adsense hesabı sahiplerini mutlu etti. Çünkü hem kendileri eskisi gibi kullanabilirler.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Wordpress Reklam Kodu Ekleme

Hem de hesapları artık daha değerli olduğundan güncellenmiş Adsense hesaplarına göre çok daha yüksek fiyattan hesaplarını satabiliyorlar.

Peki bu güncelleme neden geldi derseniz ? Bunun net cevabını Adsense den başkası tabi ki tam olarak bilemez.

Ancak özellikle son dönemde iyice artan Adsense hesabı satışları ve 1 Adsense hesabı olanın istediği kadar siteyi onaysız şekilde ekleyebilmesi bu güncellemenin olma nedenleri arasında olabilir.

Artık Adsense hesabınıza farklı siteler ekleyebilmek için eklediğiniz sitelerinde onay aşamasından geçmesi gerekiyor.

Bu durum en çok kime zararlı oldu derseniz, tabi ki Adsense hesabı satışı yapanlara oldu diyebiliriz. Çünkü artık Adsense hesabı satın almanın bir değeri kalmadı.

Çünkü satın alınan hesaba yeni site eklenmesi gerekirse yeniden Adsense başvurusu gibi onay sürecine girecek.

Tabi ki eğer bir Adsense satın alacaksanız, bağlı olduğu siteyle beraber satın alabilirsiniz. Bunlar dışında pek çok kişi eski ve yeni Adsense ara yüzleri nasıl değişti farkında değil.

Yani Adsense hesapları güncelleme aldı mı almadı mı bilmiyorlar. Peki Adsense hesabım güncellemeye takılmış mı ? Bunu nasıl anlarım diyorsanız şu şekilde anlayabilirsiniz.

Hemen Adsense hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra eğer Adsense hesabınızın görüntüsü aşağıdaki gibi ise hesabınız güncellemeye takılmamış yani eski güncelleme öncesi Adsense hesabı demektir.

guncelleme-oncesi-adsense

 

Yukarıda güncelleme öncesi Adsense hesabının ara yüzünü görmektesiniz.

Gördüğünüz gibi Siteler menüsü aşağıda ve bu menüye geldiğimizde ekran yine yukarıdaki sağ kısımdaki gibi geliyor.

Ancak hesabınız güncelleme aldıysa aşağıdaki gibi görünecektir.

guncelleme-sonrasi-adsense

 

Yukarıda güncelleme sonrası Adsense hesabının ara yüzünü görüyorsunuz. Gördüğünüz gibi bu kez Siteler menüsü yukarıda ve bunun dışında diğer menülerin yerlerinde de değişmeler var.

Ve siteler kısmına geldiğinizde sağ kısımdaki ekranda da farklılıklar görüyorsunuz. Eğer Adsense hesabınız güncelleme almış ise işte bu şekilde görünecektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Boşa Düşecek Alan Adlarını ( Domainleri ) Takip Etme Sitesi

Yani sonuç olarak Adsense hesabının güncelleme alıp almadığını öğrenmek oldukça basit.

Umarız bu değişiklik herkes için hayırlı olur. Herkese bol kazançlar dileriz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “Güncelleme Öncesi Adsense Nedir ?”

  1. Adsense vergi olaylarından sonra güncelleme ile iyice işleri zora soktu. Öyle sanıyorum ki artık Türkiye’de adsense üzerinden para kazanma çok zor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*