Haberim Olmadan PTT Kart Geldi ?

haberim-olmadan-ptt-kart-geldiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise habersiz ptt kart gelmesi hakkında olacak. Evet başlık biraz garip oldu ama durum tam da bu şekilde oldu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü annemle İstanbul’ a gitmiştik. Hatta İstanbul’da aklımda kalanları şuradaki makalemde anlatmıştım.

Eve döndüğümüzde kapıya bir not yapıştırıldığını gördük. Not Ptt kargo tarafından bana gelen kargonun teslim edilememesi üzerine bırakılmıştı.

Ancak ben hiç bir yerden kargo falan beklemiyordum. İnsanın bu gibi durumlarda aklına kötü şeyler gelebiliyor.

Ne bileyim bir suç falan oldu da benim üzerime mi attılar ? Bir bilmediğim borç vardı da onun avukat kağıdı mı ? Yada bunlara benzer kötü durumlar geldi.

Tabi ki de bu durumlarla ilgili bir bağlantım olamaz ancak başkaları bir şey yaptı da bana mı çıkardılar faturayı merak ettim 😀 Her neyse efendim hemen not üzerindeki barkod numarasından gelen kargoyu sorguladım.

Parasal Posta İşletme Daire Başkanlığı Nedir ?

Kargoyu gönderen parasal posta işletme daire başkanlığı olarak görünüyordu. Tabi bunu da ilk defa duyduğumdan yine anlamadım 🙂 Ancak Allah tan Google var. Hemen Google’a parasal posta işletme daire başkanlığı nedir diye arama yaptım ve buranın bildiğimiz PTT olduğunu gördüm.

Ancak tabi bana ne gönderdiklerini merak ettim. Pazartesi günü geldi ve direk Ptt ye giderek kargomu aldım. Gelen şey ise bir Ptt karttı. Bunun nedeni ise Mayıs ayında askere gidecek olmamdı.

Ben de ilk defa duydum ancak devlet askere gidecek olanlara yol parası yardımı yapıyormuş. Ve bu yol parası adımıza açılan bu Ptt kartına yatacakmış. Ve askere gitmeden 1-2 hafta öncesinde de bu kart her askere gidecek olana gidiyormuş. Yani durum bu şekilde.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Cuma Namazı Nasıl Kılınır ? Cuma Namazı Kaç Rekattır ?

Ancak yol parası ne kadar diye bakınca hüsrana uğradım. Çünkü yatacak yol parası, gerçek yol parasının anca yüzde 20 sini falan karşılar. Yani devletin yol parasına kalsak asker yolunda kalırız 😀

Yatacak yol parası ise gideceğiniz mesafeye göre değişiyor. Ancak tüm mesafelere ve yol parası miktarlarına baktım yine kurtarmıyor. Yani devlet 20 lira ile 60 lira yol parası veriyor. En yüksek ücret olan 60 lirayı alabilmek için ise ülkenin en başından en sonuna gitmek gerekiyor.

Yani ister uçakla ister otobüsle gidin herhalde 200-300 tl yol paranız tutacaktır. Devlet 60 lirasını karşılasa 200-250 tl sini yine biz karşılayacağız. O nedenle çokta şey yapmamak lazım 🙂 Bir makalenin daha sonuna geldik. Yarın görüşmek dileğiyle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*