Hata Bir Kopya Giden Kutusuna Yerleştirildi ?

hata-bir-kopya-giden-kutusuna-yerlestirildiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Ios cihazlarda örneğin iPhone mail ayarındaki bir problem nedeniyle mail programınızın “hata bir kopya giden kutusuna yerleştirildi” uyarısı vermesi hakkında olacak.

Mail hesabınızı, mail özelliği destekleyen tüm cihazlarınıza kurup kullanabilirsiniz. Bu cihaz masaüstü bilgisayarınız, tabletiniz veya cep telefonunuz olabilir. Mail kurulum ve kullanımı oldukça basit olsa da yer yer anlam veremediğimiz mail hataları ile karşılaşabiliriz.

İşte bu makalede çözümünü sunacağımız iPhone mail gönderme problemi de yine nedeni tam bilinmeyen türden. Neyse ki çözümünü biliyoruz 🙂 Arkadaşlar problemi biraz daha açmak gerekirse, aslında tam hata/uyarı metni şu şekildedir.

Yeni posta deyip mailinizi yazıp alıcıyı ekleyip gönder butonuna bastığınızda, “hata bir kopya giden kutusuna yerleştirildi. alıcısı aktarmaya izin vermediği için sunucu tarafından reddedildi.” şeklindedir.

Alıcısı Aktarmaya İzin Vermediği İçin Sunucu Tarafından Reddedildi Ne Demek ?

Bu uyarıya baktığınızda alıcısı aktarmaya izin vermediği için kısmında sanki bizde sorun yok da karşı taraf maili alamıyor gibi anlayabilirsiniz. Ancak durum bu şekilde değil. iPhone cihazınızda kurulu olan mailinizde ortaya çıkan bu hatanın kesin nedeni, mail ayarlarınızda bir bozukluk olmasından kaynaklıdır.

Ve bu bozukluk ise yüzde 90 mail smtp portunun yanlış olmasından kaynaklıdır. Biliyorsunuz mail ayarlarında giden sunucu yani smtp portu 587, gelen sunucu yani pop3 portu ise 110 olmalıdır.

Ancak iPhone mail ayarlarınıza girip giden sunucu portunu kontrol ettiğinizde ilgili port numarasında bir yanlışlık olduğunu göreceksiniz. Bu arada hatırlatmak gerekir. Makale başından beri iPhone’larda diyoruz ancak bu hata ios cihazlara özel bir hatadır.

Yani bu cihaz iPhone, iPad veya iPod olabilir. Yani bu hatanın ios işletim sistemi yüklü cihazlara özel bir hata olduğunu bilmelisiniz. Şimdi bu detayı da verdikten sonra gelin bir kopya giden kutusuna yerleştirildi hatası nasıl çözülür biraz daha netleştirelim.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows is Loading Files' da Kalıyor Çözümü !

Önceki satırlarda da belirttiğimiz gibi bu hatayı çözmek için giden sunucu port numarasını 587 yapmanız muhtemelen işe yarayacaktır. Peki iPhone giden port nereden ayarlanır ? derseniz şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Öncelikle Hesaplar ve Parolalar kısmından hesap ayarlarınıza ulaşın. Daha sonra ilgili mail hesabınızın üzerine basarak hesap ayarlarına ulaşın.

iphone-mail-smtp-ayari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belirttiğimiz gibi mail hesabınızın üzerine tıkladığınızda yukarıdaki ekrana ulaşacaksınız. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi SMTP kısmına girin.

iphone-mail-giden-port-kac

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SMTP alanına girdiğinizde karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda Sunucu Kapısı yazan kısmı 587 olarak ayarlayın ve yukarıdan Bitti butonuna basarak ayarı kaydedin.

Artık yeniden mail göndermeye çalıştığınızda hata almamanız gerekir. Arkadaşlar muhtemelen bu işlem problemi giderecektir. Ancak makale başında da belirttiğimiz gibi bu işlem küçük bir ihtimal çözüm olmayabilir.

O zaman yapacağınız şey diğer ayarlarınızı kontrol etmektir. Mutlaka mail ayarlarınızda bir bozulma olduğundan bir kopya giden kutusuna yerleştirildi hatasını alırsınız. İşte hepsi bu kadar!

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*