Hattımın 4.5G Olduğunu Nasıl Anlarım ?

hattimin-4-5g-oldugunu-nasil-anlarimWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise hattın 4.5g uyumlu olup olmadığını anlama hakkında olacak.

Günümüz artık teknoloji devri. Teknoloji deyince de aklımıza ilk gelen şeylerden biri hızdır. Yani teknoloji bize bir şeylerin daha hızlı olabilmesi imkanını da veriyor.

Bir yere daha hızlı ulaşma veya yaptığımız bir işin daha hızlı olmasını teknolojinin hızı örnekleri arasında gösterebiliriz.

Daha yakın zaman öncesine kadar hepimiz işlerimizi masaüstü bilgisayarlardan yapıyorduk. Çünkü mobil teknoloji ve 4.5g teknolojisi çok gelişmemişti ve yoktu.

Ancak hem mobil telefonlar hem de mobil telefonlarımızdan daha hızlı internete bağlanmamızı sağlayacak olan 4.5G teknolojisinin ortaya çıkması ile her işimizi mobilden halledebilir duruma geldik. Bu nedenle kullandığımız hattın operatörü ne olursa olsun 4.5g yi desteklemesi oldukça önemlidir.

4.5G Uyumu Nasıl Öğrenilir ?

Çünkü 4.5g ile 3g den çok daha hızlı bir şekilde internette gezinebilir ve işlerinizi yapabilirsiniz. Aslında eğer hattınızı yeni çıkardıysanız muhtemelen zaten 4.5G uyumludur. Ancak hattınız biraz eski ise maalesef 4.5g uyumlu olmayabilir.

4.5g uyumlu bir telefon alsanız dahi eğer telefon hattınız uyumsuz ise yine telefon ekranınızda 3g ibaresini görürsünüz. Peki kullandığınız hattın 4.5g uyumlu olup olmadığını nasıl anlarsınız ? Tabi ki bu yöntem tüm gsm operatörlerinde aynı sayılır ancak ufak bir farkla.

Yani eğer hattınız Turkcell ise, hattınız 4.5g uyumu olup olmadığını öğrenmek için 4.5G yazıp 2200​’e SMS gönderebilirsiniz. Gelecek mesaj ile hattınızın ve mobil cihazınızın uyum durumunu öğrenebilirsiniz.

Eğer bir Türk Telekom kullanıcısı iseniz bu kez 4.5 G HAZIR yazıp 5555 e Sms göndermeniz durumunda yine hattınızın 4.5g uyum durumunu öğrenebilirsiniz. Son olarak eğer Vodafone kullanıcısı iseniz bu kez de 4.5G yazıp 4545’e göndererek hattınızın 4.5g ile uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bükülebilen Telefon Modelleri

İşte kullandığınız gsm operatörüne göre yukarıdaki yollardan ücretsiz sms göndererek hattınızın ve mobil cihazınızın 4.5g uyum durumunu öğrenebilirsiniz.

Eğer hattınız 4.5g uyumlu değil ise kullandığınız operatörün bir bayisine giderek hızlı şekilde hattınızı 4.5g uyumlu hale getirebilir ve çok daha hızlı internetin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*