Haxball Map (Harita) Nasıl Yapılır ?

haxball-map-harita-nasil-yapilirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise haxball map yapma ile ilgili olacak. Her gün hepimiz belli amaçlar uğruna çalışıyoruz, didiniyoruz, yoruluyoruz.

Ancak sürekli çalış çalış nereye kadar ? Yani tabi ki hayatımızı geçindirmek ve fiziksel gücümüzü korumak için sürekli çalışmalıyız.

Ancak sadece sürekli çalışmak bizi hem psikolojik hemde fiziksel olarak yıpratır. Bu nedenle aralarda yapmaktan keyif aldığımız şeyler bulmalıyız.

Örneğin hafta sonları gezmek, top oynamak, bisiklete binmek veya oyun oynamak keyif aldığımız şeylerden bazıları olabilir.

İşte bu makalemizde hayattan yorulduğunuz zamanlarda sizi keyiflendiren bir tarayıcı futbol oyunu ile ilgili olacak.

Aslında kızların belki de çok ilgisini çekmeyebilir ancak belli bir yaş arasındaki erkek kitlenin neredeyse hepsi bu oyunu duymuştur. Tabi ki de Haxball dan bahsediyorum. Ben şahsen kendimi bildim bileli PlayStation dan başka oyun oynamadım.

Haxball Map Yapma Sitesi

Yani hep konsol oyunları oynadım. Ancak Haxball ı ilk keşfettiğim zamanı hatırlıyorum da, çok canımın sıkıldığı, eğlence aradığım bir vakitti. Okulda bilgisayar dersinde boş boş takılıyorduk.

Sonra internet üzerinden gerçek kişilerle oynanan oyunlar falan diye Google da arama yapmıştım. Ve karşıma Haxball çıktı. Hemen girdim ve oynamaya başladım. Ve yıllardır da canım sıkıldığında girip en azından 3-5 maç yaptığım bir oyundur.

Şimdi dönelim makalemize. Bu makale de Haxball da kendinize özel sahalar yani haritalar yapmayı göstereceğiz. Arkadaşlar öncelikle bu işi yapabilen birkaç sitenin yalnızca şuan 1 tanesi aktif. Ve bu sitede haxkreator.cba.pl sitesi.

Siteye gittiğinizde yabancı bir dil gelecek ancak siz hemen sayfayı çevir diyerek dili İngilizceye çevirin. Ve daha sonra Haxball map yapmak için aşağıdaki adımları takip edin. Arkadaşlar temel olarak bir map yapmayı ve Haxball a yüklemeyi göstereceğiz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Siebel High İnteractivity Framework How to Fix ?

Ancak siz ilgili siteyi biraz daha kurcalayarak çok daha iyi sahalar yapabilirsiniz. Öncelikle siteye gittiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

haxball-saha-yapma

 

Şimdi öncelikle sahanın duvarlarını belirlemek için sağ alttaki butonlardan Wall yazana basalım ve sahanın 4 tarafına duvarları çizelim. Daha sonra Goal butonuna basarak önce kırmızı daha sonra da mavi takım için kaleleri çizelim.

Bu arada mavi takımın kalesini Goal aracıyla çizdikten sonra sol altta çıkan kutucuğa blue yazmayı unutmayın. Bu işlemi de yaptıktan sonra artık sahamız temel olarak hazır. Yani sahanın sınırları belli ve kaleler de belli.

Bu arada yanlış yaptığınız her işlemi geri almak için Edition menüsündeki Undo butonunu kullanabilirsiniz. Sahanın çizgilerini yani duvarlarını ve kalelerini çizdikten sonra görüntü aşağıdaki gibi olacaktır.

haxball-harita-yapma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi biz temel olarak bir saha yaptık. Siz biraz daha şekillendirerek kendinize göre bir saha yapabilirsiniz. Şimdi gelelim bu sahayı kaydetmeye ve Haxball a yüklemeye.

Sahayı kaydetmek için hemen sağ üst menüden Text kısmına gelin ve buradaki kodları kopyaladıktan sonra masaüstünde bir metin belgesi açarak içine kopyalayın ve kaydedip kapatın. Şimdi sıra oluşturduğumuz Haxball sahasını yükleme işlemine geldi.

Hemen haxball.com adresine giriyoruz. Ve kendimize bir oda açıyoruz. Daha sonra Pick menüsüne basıyoruz. Açılan pencerede Load butonuna basıyoruz ve oluşturduğumuz haxball harita dosyasını seçerek yüklüyoruz.

Son olarak oyunu başlatarak yaptığını haxball mapi oynayarak test edebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*