“Hay Aksi Bu Web Sayfası Görüntülenirken Bir Hata Oluştu” Sorunu

hay-aksi-bu-web-sayfasini-goruntulerken-hata-olustuWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Google Chrome hay aksi hatası ile ilgili olacak. Günlük hayatta artık hepimiz interneti kullanmaktayız.

Gerek iş yerinde gerek okulda gerekse evde yada başka herhangi bir yerde internete girmeden yapamıyoruz. Hatta herhangi bir yolculuğa çıktığımızda tablet yada dizüstü bilgisayarımızı yanımıza alarak interneti kullanıyoruz. İnterneti kullanmak için aracı bir programa ihtiyaç duyuyoruz.  Bu programlara web tarayıcı deniyor. Pek çok web tarayıcı bulunmaktadır.

Bunlardan en bilinen ve en yaygın olarak kullanılanlar, Google Chrome, İnternet Explorer ve Mozilla Firefox. Genelde tarayıcılar stabil olarak çalışırlar ve kullanım sırasında pek hata vermezler. Ancak bazen yanlış yükleme bazende bu makale de anlatacağımız gibi yanlış yada bozuk donanım kullanımı tarayıcı sorunlarına yol açabilir.

Google Chrome Hay Aksi Hatası Veriyor ?

Bu hataların pek çoğu kullandığınız tarayıcı programını bilgisayardan kaldırıp yeniden kurmakla düzelir. Ancak bazen sorun yazılımsal değil de donanımsal da olabilir. Bugün ki makalemize konu olan sorun da işte tam bu türden yani donanımsal bir sorun. Eğer Chrome ile herhangi bir sayfa açmaya çalıştığınızda “hay aksi bu web sayfası görüntülenirken bir hata oluştu” diyerek sekme çöküyor ise bilgisayar bileşenlerinden biri arızalı demektir.

Peki hangi donanım derseniz ramlerden bahsediyoruz arkadaşlar. Google Chrome un bu şekilde çökmesinin ve düzgün çalışmamasının nedeni ramleriniz. Eğer sistemde 2 adet ram var ise teker teker söküp takarak test edebilir ve bozuk ram i tespit edebilirsiniz. Eğer tek bir ram belleğiniz var ise yeni bir ram olmanız gerekiyor demektir.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleyi Paylaş !
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Hackerler kaça ayrılır, Hacker Türleri Nelerdir ?


Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*