Hediye Almak Güzeldir, Hediye Vermek Kadar

hediye-almak-hediye-vermek-guzeldirSelam Ali ben. Bugün 4 Şubat Pazar. Bugün iş yoktu ve iş olmadığı zamanlar kız arkadaşım ile buluşup beraber güzel vakit geçiriyoruz. Yine dünden heyecanlı idim.

İlk gün ki gibi. İnsanları mutlu eden anlar vardır. Gerçi insanlar aslında hep mutlu olmalıdır ancak bazı anlar daha mutlu olurlar.

Bazen sevdiği bir şarkıyı dinlerken, bazen sevdiği bir yemeği yerken, bazen sevdiği bir insan ile görüştüğünde daha mutlu olur insan.

İşte benimde belki en mutlu olduğum zamanlar kız arkadaşım Fatma ile görüştüğüm zamanlar oluyor. Sabah 10 gibi buluşacaktık. Ben yine erken geldim buluşma yerine ve beklerken onu gördüm. Geliyordu uzaktan bende ona doğru gideyim dedim. Yanına gittiğimde sarıldık falan daha sonra yürümeye başladığımızda elinde bir hediye poşeti olduğunu gördüm.

Onun ne olduğunu sorunca senden sonra bir doğum günü partisine katılacağım da onun için hediye aldım dedi. Ben bunu duyunca biraz trip yapayım dedim ki ardından şaka yaptığını ve poşetteki hediyenin benim olduğunu söyledi. Çok sevindim, mutlu oldum. Daha önce de hediyeler aldım. Ancak bu kez hediye almanın insanı çok mutlu ettiğini daha fazla hissettim. Gün içerisinde bir şeyler yaptık. Ama ben hediyeyi eve gidene kadar açmadım.

Size biraz garip gelebilir ama ben mutluluğu uzatmayı seviyorum. O hediye paketindeki hediyenin ne olduğunu akşama kadar düşünmek beni mutlu ediyor. Mutluluğu uzatıyorum. Aslında bunu tüm insanların yaptığını düşünüyorum. Mesela hatırlayın Eti Puf vardır üzerinde şekerler var. Hangimiz hemen bir kerede ağzımıza atıp yedik ? İlk üstündekileri şekerleri toplayarak yedik sonra Marshmallow kısmını ve en sonunda bisküvisini yemedik mi ?

İşte benim yaptığımda böyle bir şeydi. Yalnız hediye alıp mutlu olduğunuzda anlamanız gereken şeyler var. Tabi ki size hediye alan bir kişinin olması güzel ancak burada belki de anlamamız gereken diğer şey hediye almak kadar hediye vermenin de önemli olduğudur. Ben hediye aldım ve çok mutlu oldum peki bu mutluluğu size hediye verenin de hakettiğini düşünmüyor musunuz ? Sevdiklerinize hediye almak çok güzeldir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Eğlenceli Hobi & Spor; Bisiklet Gezisi | İzmir Bisiklet Grupları

Ve illa hediyeyi belirli günlerde almak zorunda değilsiniz. Tabi ki bu belirli günler doğum günü, yıl dönümü oluyor ki bu günler de zaten hediye almalısınız. Yoksa çok yanlış anlaşılabilirsiniz. Ancak bu günlerde zaten karşı taraf bir hediye beklediği için çok sürpriz olmuyor. Ama onun hiç beklemediği bir anda hediye almak daha güzel olacaktır diye düşünüyorum. Annenize, kardeşinize, sevdiğinize veya sevdiğiniz bir insana hediye almak güzeldir.

Unutmayın mutlu ederseniz, mutlu olursunuz. 🙂 Arkadaşlar bugün içimden geldi ve böyle bir makale yazmak istedim. Zaman geçecek ve bu makale de geçmiş senelerden bir hatıra olarak kalacak. Bu makaleyi okuyan herkesi seviyorum, iyi ki varsınız! Bu arada bugün Fatma’nın bana aldığı hediyelerin resimlerini ve bugün ki buluşmamızdan 1-2 resmi aşağıya ekliyorum 🙂 Buradan da çok teşekkür ediyorum sana aşk, iyi ki varsın! 🙂

Hediyemin paketi 🙂

hediye-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hediyemi Açtım 🙂

hediye-22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hediyemi Denedim 🙂

ben-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buda 2. Hediyem 🙂

hediye-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buda Biz 🙂

biz-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.02.2018 Pazar

Ali YALÇIN

Sevgiyle Kalın.. 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Kitaptan 1 Sayfa Çeviriyoruz, Sayfa 2018!
--!>
Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid