Hiren’s Boot Cd Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

hirens-boot-cd-kullanimiWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizde çok kullanılan bilgisayar araçlarından birinden bahsedeceğiz.

Hiren’ s Boot Cd nedir ve nasıl kullanılır diye merak eden arkadaşlarımız için hazırladığımız makalemizi okuyarak bu sorulara cevap bulabilirsiniz..

İlk önce bilgisayarımızı CD’den boot ediyoruz ve elimizdeki Hiren’s Boot Cdsini kullanarak bilgisaramızı açıyoruz.Karşınıza aşağıdaki resimde görülen ekran gelecek.Buradan okları kullanarak “Start Boot CD” seçeneğini seçiyoruz.

Bu ekranı geçtikten sonra karşımıza çeşitli araçların bulunduğu menü gelecek.Şimdi bu menüleri resimlerle inceleyelim.


Ana menü (üstte) bu şekilde. “Next” diyerek Ana menünün devamını (altta) görebiliriz.


Disk Partition Tools (altta) menüsü.Burdan istediğiniz programı seçerek diskinizi partlara bölebilir yada biçimlendirebilirsiniz.

Disk Clone Tools menüsü.Diskinizin imajını alabilir yada almış olduğunuz bir imaj varsa tekrar yükleyebilmenizi sağlayacak birçok programı içermektedir.

Sisteminize virüs bulaşmışsa ve temizleme işlemini Windows üzerinden yapmak istemiyorsanız burdan yapın Antivirüs Tools

Recovery Tools.Diskinizle problem mi yaşıyorsunuz? Yada verilerinizi mi kaybettiniz?Bu programlarla dilediğinizi yapabilirsiniz.

Testing Tools. Sisteminizin bileşenleri test edebileceğiniz programların mevcut olduğu menü.İster Ram, ister CPU, isterseniz HDD nizi test edin.Ama HDD için daha kapsamlı programlarda var(HDD tools menüsünde).

Ram testinden bir resim.

Harddiskiniz için test programları oldukça fazla neredeyse her marka HDD için var.HDD nizdeki bad sectorleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Sisteminizle ilgili bilgi almak istiyorsanız>> System İnfo Tools

File Managers.Dosya yönetim programları.İçersinde mini bir Windows 98 de bulunuyor.

Mini Windows 98 from Ram Drive sizler için çalıştırdım(altta) .CD üzerinden çalışan tamamen bağımsız bir işletim sistemi özelliği taşıyor.Sisteminiz çöktüğünde dosya kurtarmak için çok ideal olmasa da iş görür.

MBR bölümü biraz daha üst seviye kullanıcılar için.

“Makaleyi faydalı bulduysanız aşağıdaki butonu kullanarak siteye bağış yapabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bıos Hatası Nasıl Çözülür ?
Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “Hiren’s Boot Cd Nedir ? Nasıl Kullanılır ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*