İçerik Kod Oranı Nasıl Arttırılır ? İçerik Kod Oranı Arttırma Yöntemleri

icerik-kod-oraniArkadaşlar herkese merhabalar.. Bugün ki bir diğer makalemizi de seo kategorimiz altında yayınlayacağız. Bir web sitesi için seo herşeydir. Seo su olmayan web sitelerinin istenildiği yerlere gelmesi pek mümkün değildir. Ve seo yu etkileyen pek çok unsur vardır.

Bu unsurlardan en önemlilerinden biri ise site içi içerik kod oranıdır. Bir sitenin içerik kod oranı çok önemlidir. Başta google olmak üzere tüm arama motorları bu orana dikkat
eder. Bir web sitesindeki içerik kod oranı %25 in altına düşmemelidir. Eğer %25 in altında ise oranınız hemen aşağıda ki içerik kod oranı arttırma yollarına başvurabilirsiniz.

İçerik Kod Oranı Nasıl Arttırılır ?

 1. Sitenin footer kısmına yazılar ekleyerek
 2. Sitedeki javascript sayısını azaltarak
 3. Tablo yerine div kullanarak
 4. İçerik arttırmak için metin kutucukları yapmak ve metinler doldurmak
 5. Sitedeki resimleri css kaynaklı kullanarak
 6. Sidebar, footer gibi alanlarda tekrarlanan linkleri kaldırarak
 7. İçeriklerinizin altında fazla etiket kullanımından kaçınarak
 8. Gereksiz fazlalıkta kalın, italik ve altı çizili kelime kullanmayarak
 9. Sitede bulunan urllerin kısayollarını kullanarak ( örn; https://webisyo.com/category/bilgisayar/ yerine category/bilgisayar/ kullanabilirsiniz. )
 10. İnline css ve İnline js leri minimum yaparak
 11. Html yerine css kullanarak

sitenin içerik oranını arttırabilirsiniz.

İçerik kod oranı analizinizi hemen yapmak için; http://tools.seochat.com/tools/code-to-text-ratio adresini kullanabilirsiniz.

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Sayfa Derinliği Nedir ?

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

6 thoughts to “İçerik Kod Oranı Nasıl Arttırılır ? İçerik Kod Oranı Arttırma Yöntemleri”

 1. Merhaba Ali, içerik kod oranı yazını beğendim, bahşiş bırakcaktım ama göremedim, bari teşekkür edeyim dedim sağol bilgiler için

 2. Geri bildirim: İçerik – Kod Oranı | EM
 3. Benim gibi acemilere göre, fazla ilmî bir makale olmuş hocam, anlayamadım. Ama yinede bahşiş bırakacaktım. Reklamı bulamadım. Hayırlı mesailer inşaAllah.

 4. Hocam ben hiçbir şekilde yapamıyorum bu olayı eğer müsait olursanız nerede yanlışlık yapmışım bir kontrol edebilirmisiniz acil olarak desteğe ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*