İçinizdeki Sıkıntıyı Atmanın En İyi 3 Yolu

icinizdeki-sikintiyi-atmanin-en-iyi-3-yoluWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise içimizdeki sıkıntıyı atmanın yolları hakkında olacak.

Zaman zaman içsel olarak huzurumuzu kaybedebiliriz. Bu tip sıkıntılı dönemler içerisindeyken yapılabilecek en iyi şeyleri sizler ile paylaşmaktayız.

Hem içinizdeki sıkıntıyı ve derdi atmanızı sağlayacak hem kafanızı dağıtmaya sağlayacak bu yöntemler ile içsel huzurunuzu bulabilecek ve bir nebze olsun rahatlayabileceksiniz.

Birçok psikolog tarafından da önerilen bu yöntemler sayesinde günlerinizi daha keyifli geçirebileceksiniz.

Yeni Şeyler Keşfedin

Yapılan araştırmalar sonucunda edinilen bir bilgiye göre insanların hayatlarında durgunluk yaşamasının en büyük sebeplerinden birisi de monotonluk olarak görülüyor.

Rutin olarak günlük hayat içerisinde herhangi bir yenilik yapmamak, uzmanlara göre bedenin ve aklın daha çabuk yorulmasına ve insanın ruhen yorulmasına sebep oluyor.

İşe giderken farklı yolu tercih edebilir, yürürken farklı sokaklardan geçebilirsiniz. Bu sayede yeni şeyler keşfedeceksiniz.

Meşgul Edecek Aktiviteler Bulun

Zihinsel yorgunluk halindeyken bu yorgunluktan kurtulmanın bir diğer en iyi yolu da meşgul edecek aktivitelerin yapılmasından geçiyor.

Üstelik bu aktiviteler her ne kadar yapmak istemeyeceğiniz aktiviteler olsa da..

Bir operaya gidebilir ya da odanızı temizleyerek gününüzü geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi meşgul edecek yeni bir hobi de elde edebilirsiniz.

Film koleksiyonu yapabilir, gümüşlerinizi tekrardan parlatabilir ya da giysi dolabınızı renk sırasına göre dizmeyi deneyebilirsiniz.

Güneşe Çıkın ve Doğaya Sarılın

Yaz aylarındayken güneşi sevmiyor olabilirsiniz lakin uzmanlara göre havanın sıcak olması, güneşin sizi terletiyor olması ya da teninizin güneşe karşı hassas olması hiç önemli değil.

Akşam güneşinde de dışarı çıkabilir, sabahın ilk ışıklarında da güneşe çıkarak rahatlayabilirsiniz.

Uzmanlara göre D vitaminin seviyesinin düşmesi halinde, insanlarda huzursuzluk, bunaltı ve kendini mutsuz hissetme gibi semptomlar ortaya çıkabiliyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Kompozit Malzeme Kullanım Alanları

D vitamini eksikliği olarak da adlandırılan bu vitamin eksikliğinden kurtularak sıkıntılı dönemlerinizden kurtulabilir, doğayla barışarak rahatlayabilirsiniz!,

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “İçinizdeki Sıkıntıyı Atmanın En İyi 3 Yolu”

  1. Merhabalar, bu yararlı makaleniz için çok teşekkürler. Her maddeye tavsiyeler ekleyerek çok güzel bir yazı çıkartmışsınız, ellerinize sağlık. Okul veya iş stresi bazen insanı gerçekten bunaltabiliyor ve bu sıkıntıyı atmak bazen gerçekten çok zor oluyor. Dönem dönem benimde başıma geliyor bu sıkıntılar, artık daha kolay kurtulabileceğim sanırım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*