İğne Oyaları Namaz Başörtülerinde Kaliteli Modeller

igne-oyaAllah’ın emirlerinden olan ve her evde olmasa olmaz olan namaz eşyalarının başında, bayanlar için gelen namaz örtülerinde yapılan iğne oyaları namaz başörtüleri olarak birçok model ve tasarım bulunması mümkün olmaktadır.

Namaz örtüsü olarak sadece dikkat edilmesi gereken birkaç detayın yanı sıra örtü olarak da birçok çeşide ayrılmaktadır.

Bunları sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Namaz Örtüsü Çeşitleri

Her evde ve her kadında olması gereken namaz örtüsü için birkaç detay önemli olmaktadır. Bunların başında gelen ise namaz örtüsü ne için yapıldığıdır. Yani mesela çeyiz için farklı modeller yapılır ve gündelik olarak normal hayatta kullanmak için farklımodeller tercih edilir. Buda ne için kullanılacağınız ve ayrı ayrı modellerin olduğunun bir göstergesi olmaktadır.

Genellikle normal hayatta kullanmak yani bir diğer adı ile günlük hayatta kullanmak için yapılmış olan iğne oyaları namaz başörtüleri sade örtülere sade modeller tercih edilir. Hem kullanımı daha kolay olmakta hem de ilgi çekici olmadığı için namazda dikkat dağıtmamaktadır. Bu sayede en çok tercih edilen modellerin başında gelen bu modelleri genellikle ince ve sade olanlar tercih edilir. Ayrıca basit gibi dursa da yapımı her daim zahmet içeren ve her daim kıymetli olan el işiler için ne olursa olsun şık duracağını söylemekte fayda vardır.

Ayrıca çeyizler için tercih edilen modellerin başında gelen iğne oyaları namaz başörtüleri modelleri olarak birçok modelde bulabilirsiniz. Namaz başörtüsü olarak genellikle beyaz renk tercih edilir ucuna işlenen oyada genellikle beyaz renkte olmaktadır. Bu temizliğin simgesi olduğu için özellikle bu renk tercih edilmektedir. Yine çeyiz için yapılan modellerde çok abartılı olmayan ve enli olmayan modeller tercih edilir. Bunun sebebi namazda çok fazla dikkat dağıtacak olgulardan uzak durmaktır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bilinmesi Gereken Bazı Önemli Dualar

İğne Oyası Namaz Başörtüsü Yaparken Farklı Modeller

Her ne kadar iğne oyaları namaz başörtüleri olarak genellikle ensiz ve düz modeller tercih edilse de bu yine de sizin tercihinize kalmış bir durum olmaktadır. Modeller arasında boncuklu ve enli modellerde bulmanız mümkün olmaktadır.

Ayrıca özelikle iğne oyası olarak sık iğne ve örümcek modelleri de en çok tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Örümcek modeli yapmak iğne oyası işinde oldukça kolay olmakta ve iğne oyasını oldukça şık göstermektedir. Eğer sizde iğne oyası için bir model yapmak istiyorsanız ve modeli kolaylaştırmanın yolunu arıyorsanız aralara örümcek modeli atarak kolaylaştırabilirsiniz.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*