İngilizce’ de Sık Kullanılan Kelimeleri Bulma

ingilizce-de-sik-kullanilan-kelimeleri-bulmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise İngilizce’ de en çok kullanılan kelimeleri bulmak ile ilgili olacak.

Hepimiz çalışıyoruz, çabalıyoruz ve bir yerlere gelmek için her gün bıkmadan uğraşıyoruz. Peki neden ? Kendimize yeni özellikler kazandırmak, kendimizi geliştirmek için.

Bazen daha fazla para kazanmak için yeni şeyler öğreniriz. Bazen ise kendimizi tatmin etmek, değerli hissetmek için.

Bu makalemize konu olan İngilizce öğrenmek, aslında hem para kazanmak için hem de kendi değerinizi arttırmak, mutlu olmak için kendinize katabileceğiniz bir özelliktir.

Tabi bana sorarsanız kesinlikle kendi değerimi arttırmak için İngilizce öğrenmek isterim. Tabi bende sürekli İngilizcemi geliştirmek için çalışıyorum.

Neden İngilizce öğrenmek istiyorsun veya öğreniyorsun derseniz; 1 dil 1 insan, 2 dil 2 insan desem yeterli sanırım 🙂

İngilizce öğrenmek kimi insan için zor kimi insan için ise kolay bir eylemdir. Bence aslında kolaydır ama bunu zor hale getiren etkenler vardır.

Örneğin; İngilizce öğrenmek için sürekli İngilizce çalışmanız gerekir. Ama insanların geneli tembel olduğundan sürekli İngilizce çalışmak istemez.

Yada yine İngilizce öğrenmek için yoğun şekilde pratik yapmalısınız ancak hepimiz farklı işlerde de çalıştığımız için vakit bulamıyoruz ve bulduğumuz vakitleri de haklı olarak dinlenerek geçiriyoruz.

Ve sonuç olarak aslında oldukça kolay olan İngilizce öğrenme işi bu etkenler yüzünden zor bir eylem oluyor.

En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler Hangileridir ?

Ancak tabi ki pes etmeden elimizden geldiğince kendimizi vererek, geç olsun güç olmasın şeklinde İngilizce çalışmaya devam etmeliyiz. İngilizceyi öğrenmek için farklı metodlar vardır.

Kimisi kursa gider, kimisi kendi kendine öğrenmeye çalışır gibi. Ancak bildiğim tek şey ortaya karışık şekilde yani her gün İngilizceyi farklı şekilde çalışmamanız kafanızı karıştırmamanız gerekir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İngilizce Öğrenmek İçin Yabancı Dizi, Film Nasıl İzlenmeli ?

Bu nedenle kendinize bir yol belirlemelisiniz. Bugün de sizlere bir yol tarifi vererek İngilizceyi kolay öğrenmenizi sağlayacağız.

Arkadaşlar bir İngilizce metni anlamak için her şeyden önce İngilizce kelime bilgisine sahip olmanız gerekir. Bu nedenle bana göre hızlı İngilizce öğrenmek için öncelikle kelimeleri öğrenmeliyiz.

Peki hangi kelimeleri ? İngilizce’ de milyon tane kelime var. Ömrümüzü versek bunların hepsini öğrenemeyiz. Bu nedenle tüm kelimeleri değil en sık kullanılan kelimeleri öğrenmeliyiz.

Çünkü tüm kelimeleri öğrenmeniz anlamsızdır arkadaşlar. Aslında bu sadece İngilizce de değil tüm diller de geçerlidir. Hatta biz Türk olduğumuz halde Türkçe de bile tüm kelimeleri bilmiyoruz.

instagram takipçi satın al

Bunun nedeni bilmediğimiz kelimeleri günlük hayatta kullanmamaızdır. Aynı şekilde İngilizce ve diğer dillerde de günlük hayatta kullanılan kelimeler hep aynıdır.

Ve İngilizce’ de günlük hayatta en sık kullanılan kelime adedi 7000′ dir. Ve siz bu 7000 kelimeyi öğrendiğinizde artık kelime bilmenize gerek yoktur.

Herhangi bir İngilizce metni çevirebilir duruma gelmiş olacaksınız. Böyle söyleyince ne kadar kolay değil mi ? Peki bu en fazla kullanılan 7000 kelimeyi nereden bulacağız ?

Sözü daha fazla uzatmadan isterseniz gelin hep birlikte öğrenelim. Arkadaşlar İngilizce de en fazla kullanılan kelimelerin hangileri olduğunu bir sözlük sitesinden öğreneceğiz.

Sitemizin adı, Macmillan Dictionary. Öncelikle Macmillan Dictionary bağlantısı ile ilgili siteye ulaşalım. Siteye girdiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

ingilizce-kelime-sitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemen bir deneme yapmak için yukarıda gördüğünüz arama kutucuğuna örnek bir kelime yazın ve arayın.

Biz örnek olarak ekran anlamına gelen screen kelimesini aradık ve karşımıza aşağıdaki sonuç geldi.

ingilizce-sozluk-sitesi

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi kelimenin yanında 2 adet kırmızı yıldız var. İşte tüm olay burada bitiyor. İngilizce de en fazla kullanılan 7000 kelimeyi bu kırmızı yıldızlılar belirliyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Yarışma Yöntemi ile Kendini Geliştir!

Farklı kelimeler arattığınızda hepsinin 2 kırmızı yıldızlı olmadığını göreceksiniz. 1 ve 3 kırmızı yıldızlı kelimelerde var. Bunun dışında siyah yıldızlı kelimeler de var.

Arkadaşlar öncelikle bilmeniz gereken, bizim için önemli olan kırmızı yıldızlı kelimelerdir. Bu nedenle aradığınız bir kelime siyah yıldızlı çıkıyorsa bu kelimeyi öğrenmenize gerek yoktur.

Peki 1 den 3 e kadar olan kırmızı yıldızlar neyi ifade ediyor derseniz; 1 kırmızı yıldız sık kullanılan kelimeyi, 2 kırmızı yıldız daha sık kullanılan kelimeyi ve 3 kırmızı yıldız ise en sık kullanılan kelimeyi ifade ediyor.

İşte bu şekilde tüm öğrenmek istediğiniz kelimeleri bu siteden sorgulayarak kırmızı yıldız ise öğrenmeniz, siyah yıldız ise öğrenmemeniz gerekiyor.

Bu şekilde İngilizce öğrenmenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. Herkese bol şans.

GÜNCELLEME; Arkadaşlar benim bulduğum binlerce 1,2 ve 3 yıldızlı kelimeyi yıldızlarına göre gruplara ayırarak liste haline getirdim. İlgili listeyi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Yıldızlı Kelimeler Listesi İndir

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*