İnstagram Bir Anda Takipçi Düşmesi Sorunu

instagram-bir-anda-takipci-dusmesi-sorunuWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise İnstagram takipçi düşme sorunu ile ilgili olacak.

Makalemizi internet kategorimize ekliyoruz çünkü internet çağındayız ve internet deyince de hepimizin aklına ilk olarak sosyal medya siteleri geliyor.

Pek çoğumuzun internete girme nedeni sosyal medya sitelerine giriş yapmak. Veya başka bir deyişle internete giriyorsak mutlaka bir şekilde sosyal medya sitelerine de uğruyoruz.

Ve günümüzde sosyal medya öyle bir hale geldi ki bundan 5-10 sene önce yalnızca insanların birbirini bulmak ve konuşmak için kullandığı sosyal medya zamanla tam bir ticaret alanına dönüştü.

Aslında İnstagram takipçi düşmesi adlı bu makalemizin de sosyal medyanın ticaret alanına dönüşmesi ile ilgili bir bağlantısı var. Bu kısma birazdan değiniyor olacağız. Dediğimiz gibi sosyal medya günümüzde gerçek amacının dışına çıkmış ve bir ticaret mecrasına dönmüştür.

İnstagram Takipçileri Neden Düşüyor ?

Herkes takipçi kasma veya biriktirdiği takipçilerine bir şeyler pazarlama ve satma durumunda. Hatta bunun da ötesine giderek belli bir zamandır İnstagram da takipçi satma olayları da devam ediyor.

Yani bildiğiniz İnstagram tacirleri seni, beni para karşılığında İnstagram’ da ki diğer insanlara satıyor! Biraz komik ve abartılı gelebilir ancak şöyle bir baktığımızda gerçekten yapılan budur. Şimdi yavaş yavaş asıl konumuza gelelim.

Az önce dediğimiz gibi İnstagram bir pazar yerine dönüştü. Yani insanlar çeşitli ürünleri, hizmetleri İnstagram üzerinden satışa çıkarıyor. Tabi ki de satış yapabilmek veya reklam alıp para kazanabilmek için takipçi sayınızın çok olması gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız ?

Tabi ki en basit yöntemle İnstagram da takipçi satın alarak yapacağız. Buraya kadar her şey iyi güzel. Kendimize on binlerce takipçi aldık diyelim. Çok şükür işimiz gücümüz de yerinde gidiyor. Ancak bir den takipçi düşmesi olmaya başladı ? Peki neden ?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Java Hatası

Arkadaşlar aslında bu sorunun yani İnstagram takipçi düşmesi probleminin çok açık 2 nedeni vardır. İlk olarak aldığınız bu takipçiler parası asker 😀 Yani sizi zaten isteyerek takip etmedi, onları satın aldınız.

Bu nedenle bu durumu fark ettikleri an sizi takibi bırakırlar Ve satın aldığınız takipçi sayınız giderek düşmeye başlar. Tabi sayfanızı beğenen küçük bir kesim takibi bırakmayabilir.

Bunun dışında eğer takipçiler de bir anda düşme olduysa, yani bir sabah uyandınız ve hesabınızdaki takipçilerin yarısı gitmiş.

Bu durumda ise İnstagram ın belli aralıklarla yaptığı temizlik işlemine takılmışsınızdır. Ve muhtemelen İnstagram hesabınızda yanlış yaptığınız bir şeyler olmuştur. Bu ne olabilir mesela ?

Parayla takipçi kasmak, oto beğeni, oto yorum atmak veya bunlara benzer illegal bir işlem yaptıysanız İnstagram bot olan takipçileri temizleyerek size ceza veriyor. Bu durum sene de 1-2 kez yaşanıyor.

Ve eğer hesabınızda hiç bir şekilde bir sahtekarlık çalışması yapmadıysanız yani tamamen doğal şekilde hesabınızı büyüttü iseniz endişelenmenize gerek yoktur. Son olarak hile ile büyütülmüş İnstagram sayfalarındaki bir anda düşen takipçilerin bir daha gelmesi söz konusu değildir.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*