İnstagram, Facebook Paylaşım Saati 1 Saat Yanlış Gösteriyor!

instagram-facebook-paylasim-saati-1-saat-yanlis-gosteriyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Facebook veya İnstagram da paylaşımların 1 saat ileri veya geri görünmesi ile ilgili olacak.

Artık teknoloji çağındayız ve insanlar olarak bizim için bin bir uğraşla yapılmış teknolojik girişimleri daha iyi kullanabilmek, hakkını verebilmek için her gün saatlerce uğraşıyoruz.

Bizler için yapılmış olan en büyük girişim hiç şüphesiz sosyal medya siteleridir. Bu sitelerde hem insanlığı daha iyi öğreniriz hem de birbirimize nasıl daha iyi insan olabileceğimizi gösteririz.

Özellikle sosyal medya deyince akla gelen 2 büyük dev site vardır ki bunlar; Facebook ve İnstagram‘ dır. Bu iki büyük sosyal paylaşım sitesinde daha fazla vakit geçirir ve diğer sitelere nazaran daha fazla insanlık dersi alır ve veririz.

Ancak bazen gerek bu sitelerden gerekse bizim yaz saati veya kış saati geçişlerimiz yüzünden bazı sorunlar yaşayabiliriz. Bu sorunlardan biri de sosyal medya kullanıcılarının büyük bölümünün başına gelen paylaşım saati yanlış gösteriyor problemidir.

Facebook ve İnstagram Saat Sorunu Çözümü

facebook-instagram-saat-sorunu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yani siz Facebook veya İnstagram da bir paylaşım yaptınız. Ancak bu paylaşımı daha henüz yeni yapmanıza rağmen 1 saat ileriyi gösteriyor olabilir. Yani sanki paylaşımı yapalı 1 saat geçmiş gibi görünüyor olabilir.

Yine aynı şekilde bu problem diğer tüm sosyal medya sitelerinde veya farklı web sitelerinde de ortaya çıkmış olabilir. Peki site saati yanlış olması problemi nereden kaynaklanıyor ?

Arkadaşlar biliyorsunuz ülkemiz sürekli olarak yılda 1-2 kez değişik saat uygulamalarına geçiyor. Bir uyanıyorsunuz yaz saatine geçmişiz işe geç kalıyoruz. Bir uyanıyorsunuz kış saatine geçmişiz okula geç kalıyoruz falan.

Son sistem bu tamam ben ayarladım saatimi diyorsunuz ama bir bakıyorsunuz yaz saati, kış saati uygulaması kaldırılmış. Sonra bir bakıyorsunuz yeniden getirilmiş falan. Her neyse efendim son olarak bu uygulama tamamen kaldırıldı.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Online MP3 Kesme ve Zil Sesi Yapma Aracı

İşte tamda burada sizlerin akıllı telefonları hükümetlerle baş edemiyor ve saati yanlış gösteriyor. 😀 Yani arkadaşlar demek istediğim paylaşımların 1 saat geriden gelmesi veya ileriden gitmesi probleminin çözümü akıllı telefonunuzun saat ayarının düzgün olmamasıdır.

Peki akıllı telefon saat ayarı nasıl yapılır ? Öncelikle telefonunuzda Ayarlar – Tarih/Saat kısmına gelin. Bu kısıma geldiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

site-saati-yanlis-gosteriyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar eğer sosyal medya sitelerinde gönderilerin saatinin düzgün gösterilmesini istiyorsanız ayarları yukarıdaki gibi yapmanız yeterlidir.

Burada söylemem gereken belki de tek şey Saat Dilimi Seçin kısmında Arabistan standart saati yazıyor ancak siz o kısımda GMT+03:00 Bağdat ı seçeceksiniz.

Bunun dışında diğer ayarları yukarıda gördüğünüz gibi yapıp yeniden Facebook saatini kontrol ettiğinizde paylaşımların saatinin düzeldiğini göreceksiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “İnstagram, Facebook Paylaşım Saati 1 Saat Yanlış Gösteriyor!”

  1. Şu avrupa saat değiştirme şeyinden farklı olarak saat diliminin değiştiği günden itibaren ayda bir saatlerde bir yanlışlık oluyor. Bir bakıyorum telefonun saati bilgisayarla tutmuyor her defasında internetten doğru saati araştırmak durumunda kalıyorum. Facebook ve Instagram saat düzenlemesi hakkında güzel bir konuya değinmişsin ayarlamaları yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*