İnternet Explorer Kilitlenen Ana Sayfa, Giriş Sayfası Değiştirme

internet-explorer-kilitli-giris-sayfasi-acmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise regedit ile internet explorer giriş sayfası değiştirme hakkında olacak. Bilgisayarları kullanma amaçlarımızdan biri de internete girmektir.

İnternete ise web tarayıcı dediğimiz yazılımlar ile gireriz. Bu tarayıcılardan biri de İnternet Explorer’ dır. Ancak tarayıcılar arasında bence en yavaş ve en kötü olan Explorer nedense halen bazı kesimler tarafından kullanılmaktadır.

Bugün ki makalemize konu olan durum ise İnternet Explorer giriş sayfası virüsü temizleme ile ilgili olacak. Biraz daha açacak olursak Explorer ı açtığınızda hiç bilmediğiniz bir web sitesi ile açılıyor ve siz bunu değiştirmek istediğinizde başlangıç sayfası kısmını kilitli yani pasif görüyorsanız bu bir tarayıcı virüsüne işarettir. Ancak anlatacağımız yöntem ile bu sorunu çözebilirsiniz.

İnternet Explorer Ana Sayfa Değişmiyor ?

Arkadaşlar kilitlenmiş bir explorer ana sayfasını değiştirmek için yapmanız gereken bir kaç basit adım var. Şimdi onlardan bahsedelim. Öncelikle Başlat – çalıştır – regedit – hkey_current_user – software – microsoft – internet explorer – main yoluna gidin. Burada aşağıdaki görsel de de görüldüğü gibi Start Page kısmına çift tıklayarak açın ve başlangıçta açılmasını istediğiniz adresi yazın.

explorer-anasayfa-degistirme

 

Eğer yukarıdaki işlem işinizi görmediyse endişelenmeyin ve şimdi de aşağıdaki işlemi deneyin.

Başlat – çalıştır – regedit – hkey_current_user – software – policies – microsoft – internet explorer – control panel yoluna gidin. Yan tarafta açılacak kısımda homepage değerine çift tıklayın ve 1 olan değerini 0 olarak kaydedin. Şimdi İnternet Explorer ı açın. Kilitli olan ana sayfanızın kilidinin açıldığını göreceksiniz. İstediğiniz başlangıç adresini yazın ve kaydederek explorer ı test amaçlı kapatıp açın. Eğer düzgün biçimde istediğiniz adres ile açılırsa sorununuz çözülmüş demektir. Eğer halen virüslü sayfa ile başlıyorsa endişelenmeyin ve aşağıdaki son adımı uygulayın.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Siebel High İnteractivity Framework How to Fix ?

Arkadaşlar yukarıdaki adımları başarılı bir şekilde yaptık ve halen sorun düzelmediyse virüs İnternet Explorer ın kısayol unda kalmış demektir. Bunun için yeni bir kısayol oluşturmamız gerekiyor. Öncelikle masaüstünüzde bulunan Explorer iconuna sağ tıklayın ve dosya konumunu aç deyin.

Tamamen en dip yani gerçek program dizinine ulaştığınızdan emin olun. Şimdi masaüstünde bulunan eski Explorer kısayolunu silin ve Explorer ın kurulu olduğu dosya konumunu aç diyerek bulduğunuz Explorer dan masaüstüne yeni bir kısayol oluşturun. Bu yeni kısayolu açtığınızda kendi ayarladığınız ana sayfanın geldiğini göreceksiniz. Hepsi bu kadar.

Önemli Not; Eğer makale karmaşık geldiyse bunu izleyerek de öğrenebilirsin. Lütfen aşağıda senin için hazırladığımız makale videomuzu izle.

Bu Makaleyi İzle.


Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*