İnternet Explorer Sağ Taraf Siyah Oldu

internet-explorer-sag-taraf-siyahWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise İnternet Explorer sağ taraf siyah oldu sorunu ile ilgili olacak.

Bildiğiniz üzere internete çıkmak için yani web sitelerinde gezinmek için kullandığımız programlara internet tarayıcısı yabancı adıyla web browser deniyor. Pek çok internet tarayıcısı mevcut olmakla beraber bazıları iyi yani hızlı çalışıyor bazıları ise yavaş çalışıyor. Örnek vermek gerekirse hızlıdan yavaşa doğru şöyle örnek bir sıralama yapabiliriz; Google Chrome > Mozilla Firefox > İnternet Explorer. Tabi ki bu biraz da kişisel bir durum. Herkes için sıralama değişebilir. Mesela çağımızda halen İnternet Explorer kullanımının olması gibi.

Aslında Explorer tarayıcısı mecburiyetten kullanılıyor diyebiliriz. Devlet siteleri ve uygulamaları genelde Explorer destekli olduğundan yetişkin pek çok kişi istemeyerek de olsa halen bu tarayıcıyı kullanmakta. Ancak bazen İnternet Explorer tam görünmüyor gibi sorunlar yaratabiliyor.

İnternet Explorer Siyah Ekran Sorunu

Normal şekilde İnternet Explorer kullanırken yine bir gün tarayıcıyı açtığınızda sağ tarafta siyah kısım görüyorsanız panik yapmayın. Öncelikle şunu söyleyelim büyük ihtimal bu sorun Explorer güncelledikten sonra başınıza gelmiştir. Eğer İnternet Explorer 8 yada 9 dan Explorer 11 e güncelleme yaptıysanız Explorer ı açtığınızda ekranın sağ tarafını siyah olarak görebilirsiniz.

Böyle bir durumda telaş yapmanıza gerek yok. Yapmanız gerekenler şu şekildedir. Öncelikle İnternet Explorer ı açın. Araçlar – İnternet Seçenekleri kısmını açtıktan sonra en üstteki seçeneklerden Gelişmiş sekmesine gelin. Burada karşınıza gelecek olan alanda çubuğu biraz aşağı sürükleyince karşınıza Hızlandırılmış Grafikler başlıklı bir kısım geldiğini ve bu kısım altında da tek bir seçenek olduğunu göreceksiniz.

Bu seçenekte Gpu ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan yazdığını göreceksiniz. Artık son yapmanız gereken şey şu; eğer Hızlandırılmış Grafikler başlığının altındaki bu seçenek işaretli ise işaretini kaldırıp, eğer işaretli değil ise işaretleyerek Uygula ve Tamam deyin ve İnternet Explorer ı yeniden başlatın. Sorunun giderildiğini göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Mail Order Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*