Intrusion Prevention Active For Hatası

intrusion-prevention-active-for-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Outlook’ da mail gönder/al yaptığınızda aldığınız hata olan intrusion prevention active for hatası ile ilgili olacak.

Günümüzde neredeyse telefon görüşmesi ile yarışır hale gelen mail ile iletişim önemli bir yer tutmaktadır. Artık pek çok insanın sürekli olarak kullandığı ve günde pek çok kez kontrol ettiği bir posta hesabı var.

Mail göndermek ve almak genelde oldukça basit ve problemsiz bir işlemdir. Ancak bazen mail gönderme veya alma sırasında yaşadığımız pek çok hata ortaya çıkabilmektedir.

Bugün makalemize konu olan intrusion prevention hatası ise daha çok mail almak ile ilgili diyebiliriz. Genelde bu uyarıyı kendi alan adınıza ait uzantılı mailler kullanıyorsanız alırsınız.

Yani örneğin ali@webisyo.com benim kendi alan adı uzantıma ait kullandığım mail adresim. Bu mail adresim Outlook’ a tanımlı ve ben Outlook’ da gönder/al işlemi yaptığımda karşıma aşağıda gördüğünüz gibi intrusion prevention hatası çıkabilir.

outlook-intrusion-prevention-hatasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer yukarıdaki hatayı alıyorsanız bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Yani bu büyük bir mail problemi anlamına gelmiyor. Arkadaşlar kabaca bu hatanın nedeni şudur.

Outlook 421 4.7.1 Intrusion Prevention Hatası Çözümü

Sizin bulunduğunuz ip adresinden mail hizmeti aldığınız mail sunucuya 1 dakika içerisinde oldukça fazla bağlantı isteği gitmiştir. Mail sunucuda güvenlik nedeniyle bunu tehdit olarak algıladığından sizin bağlantı kurmanızı 30dk süre ile engellemiştir.

Sizlerde bu nedenden dolayı 30dk içerisinde gönder/al yapmaya çalışırsanız sürekli bu hatayı göreceksinizdir. Bu nedenle ilgili zaman aralığı kadar bekledikten sonra yeniden mail gönder/al yaptığınızda problemin giderilmiş olduğunu göreceksiniz.

Ancak belirtilen süre sonrasında halen problem giderilmez ise manuel olarak bildirimde bulunmak gerekir. Yani hizmet aldığınız hosting firmasını arayarak aldığınız hatayı bildirmeniz gerekir. Engeliniz kaldırıldıktan sonra kalıcı olarak probleminiz giderilmiş sayılmaz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bilgisayar Isındığında Yapılması Gerekenler ?

Çünkü bu probleme neden olan şey bir virüs veya ağınızdaki farklı bir durum da olabilir. Yani bilgisayarınız neden bu kadar çok bağlantı gönderdi bunu bulmak önemlidir.

Ancak bu durumun tekrar yaşanmaması için alacağınız en büyük önlem kesinlikle Outlook otomatik gönderme/alma ayarlarını değiştirmek/ayarlamak olacaktır. Outlook için otomatik gönder/al zamanlamasını ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Outlook mail uygulamamızı açalım. Daha sonra Gönder/Al butonu yanındaki ok işaretine basalım. Ok işaretine bastıktan sonra aşağıda da gördüğünüz gibi menü açılacaktır. Sırasıyla en alttaki Gönderme/Alma Ayarlarına daha sonra Gönderme/Alma Grupları Tanımla seçeneklerine basın.

intrusion-prevention

 

Yukarıdaki adımları izledikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burada işlem yapacağımız kısım kırmızı ile işaretlenmiş olan otomatik gönderme/alma süreleri ile ilgili olan kısımlardır. Bu kısımları resimde gösterildiği gibi ayarlamanız yeterlidir.

intrusion-prevention-ne-demek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki işlem ile birlikte artık mail sunucuya aşırı bağlantı isteği göndermesinin önüne geçmiş olduk. Bundan sonra intrusion prevention hatası almamanız gerekir.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*