İphone Deji Batarya Değişimi Öncesi ve Sonrası

iphone-deji-batarya-degisimi-oncesi-ve-sonrasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise iphone deji batarya değişimi nasıl sonuçları veriyor bunun hakkında olacak.

Telefonlarımız bilgisayarlarımızın yerini aldığı günden beri pillerimiz her geçen gün yoğun kullanım altında kalmaktadır.

Yoğun kullanıma bağlı olarak telefonların pilleri kolayca deforme olmakta ve ilk günkü performanslarından çok uzaklaşmaktadır.

Kötü ya  da kullanım ömrünü tamamlamış olan pil telefonun kullanım performansında da büyük dezavantajlar oluşturmaktadır.

Apple’ın ürettiği İphone telefon modellerinin özellikle pil konusunda yeterli güç sağlamadığı bilinir.

Pek çok İphone kullanıcısı tek şarj ile günü çıkaramamaktadır, hal böyle olunca telefonu birkaç yıl kullandıktan sonra pilin deforme olmasından dolayı kullanım süresi iyice düşmekte ve pil değişimi kaçınılmaz bir hale gelmektedir.

iPhone Deji Batarya Hakkında Yorumlar

iphone-deji-batarya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İphone 7 marka telefonuma kendi imkanlarımla takmış olduğum Deji pillerin performansından sizlere bahsedeceğim. Öncelikle telefonu ilk çıktığım dönem sahip olmam uzunca bir süre telefonu kullandığımı ortaya koyuyor.

Bu süre ortalama 3 yıllık bir süre. Ve bu sürede telefonumu dolu dolu kullanmıştım, orijinal pil %51 oranında sağlık gösteriyordu. Öncesinde farklı bir İphone cihazıma internetten satın aldığım adı bilinmeyen pillerden taktım ve hiç memnun kalmadım.

Bazı piller aşırı ısınıyor, bazıları ise ciddi anlamda %51 sağlıklı olan orijinal bataryamı bile aratıyordu. Uzunca bir süre araştırmalarım neticesinde Deji pil ile değiştirmeye karar verdim.

Pili üreten firmanın 1 yıl garanti vermesi, yıl içinde yaşanılacak sıkıntılarda geri iade kabul etmesi ya da pili değiştirmesi bana büyük ölçüde güven verdi ve pil sipariş ettim.

İphone 7 için sipariş ettiğim pil birkaç güne elime ulaştı, küçük bir operasyon ile pili telefonuma taktım. İlk gün telefonu kapalı olarak güzelce şar ettim ve kullanmaya başladım. Birkaç gündür telefonu test ettim ve sonuç gerçekten hiç ummadığım şekilde olmuştu.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Mavi Ekran Hatası Nedenleri ve Çözümü !

Orijinal olmayan bir pilden alınabilecek en yüksek performansı bu bataryanın verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Deji Pil fiyatının 70 ila 100 TL arasında olması ve firmanın ürüne 1 yıl garanti sunması tercih etmemdeki en temel faktörler arasında yer aldı.

Nitekim internette ürün ile ilgili gelen yorumlar da beni bu markaya yönlendirdi, şuan birkaç gündür test etmeme rağmen oldukça verimli olduğunu gördüm. Orijinal pilin 320 TL olduğunu düşündüğümüzde 80 TL ya aldığım pilin bu şekilde performans sunması beni şaşırttı diyebilirim.

Şimdilik birkaç günlük test sonucunda edindiğim gözlemlerime dayanarak, herhangi bir ısınma problemi yok, neredeyse telefonu sıfır aldığım günkü şarj performansına yakın bir güç veriyor. Bu da benim uzun süredir hiç alışık olmadığım performans anlamına geliyor.

Pil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

deji-batarya-nedir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar İphone kullananların büyük kısmı mutlaka pil problemi yaşamıştır. Servise verip orijinal pil ile değiştirmek istemiyorsanız şimdilik en iyi tercihin Deji bataryaları olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Geçmişte farklı İphone modellerinde farklı piller sipariş edip kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, garantisi olmayan ve markası bile belli olmayan çakma bataryaları almak yerine aynı fiyatlarda 1 yıl garantili ürüne sahip olmak büyük avantaj sunuyor.

Bunun yanı sıra internette yer alan binlerce olumlu yoruma göz attıktan sonra zaten almaya karar vereceksiniz, üstelik bataryadan istediğiniz performansı alamadığınızda kolayca iade edebilirsiniz.

Orijinal diye çakma pil alıp başı fena halde yanmış birisi olarak, pil alırken garanti veren firmalardan almanız size büyük avantaj sunar. Öncelikle değişim imkanı olur.

Bunun yanı sıra beklenmedik sıkıntılarla karşılaşmazsınız ve telefonunuza ekstra bir zarar vermez.

Telefonunuzda çakma diye tabir edilen pilleri kullanmak aşırı ısınmaya sebep olabilir, bu da telefonun ekranda sarı izlerin çıkmasına yol açabilir. Aman dikkat.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Usb Bellek Az Görünüyor

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*