iPhone Mail Geçersiz Sertifika Hatası

iphone-mail-gecersiz-sertifika-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise son ios güncellemesi ile oluşan mail sertifika hatası ile ilgili olacak.

Günlük yaşamda insanlarla iletişime geçmek için artık elektronik posta yani mail iletişimini kullanırız. İnsanlara mail gönderebileceğiniz ücretli/ücretsiz pek çok servis bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri Gmail, Hotmail, Yandex Mail gibi servislerdir.

Bunların dışında mail kullanmak için özel olarak bir alan adı alabilir ve kendi özel alan adınıza ait maillerinizi kullanabilirsiniz. Maillerinizi temelde 2 şekilde kullanabilirsiniz. Online tarayıcı üzerinden veya kişisel cihazınıza kurarak kullanabilirsiniz.

Örneğin eğer kendi alan adınıza ait mailleriniz var ise buna ait bir Webmail hizmeti de muhtemelen vardır. Ve Webmail üzerinden maillerinizi kullanabilirsiniz. Yada ben devamlı tarayıcıyı açıp kullanıcı adı, şifre girmek istemiyorum derseniz mail hesabınızı telefon veya bilgisayarınıza da kurarak kullanabilirsiniz.

iPhone Mail Sertifika Geçersiz veya Güvenilir Değil Çözümü

İşte bugün ki makalemize konu olan kısım da iPhone telefona kurulan mail hesabınızın durduk yere sertifika hata vermesi. Aslında durduk yere demeyelim çünkü başlıkta da belirttiğimiz gibi son gelen ios güncellemesi sonrası oluşan bir mail sertifika geçersiz hatası ile karşılaşıyoruz.

İnternet üzerinde biraz daha bakıldığında son ios güncellemesinde aslında sertifika hatası dışında başka problemlerinde olduğu söyleniyor. Sanıyoruz yakın zamanda bu problemleri gidermek adına yeni bir güncelleme getireceklerdir.

Her neyse biz iPhone mail sorunu konumuza geri dönelim. Eğer iPhone mailiniz sertifika hatası veriyor ise yapmanız gereken oldukça basit. Problem ios güncellemesinin mail ayarlarınızı bozmasından kaynaklanıyor.

Mail hesabınızın ayarlar kısmındaki ssl kullan seçeneğini aktif duruma getirdiğinden sertifika hatası alıyorsunuz. Bu nedenle iPhone sertifika probleminden kurtulmak için hesap ayarları kısmına girerek ssl kullan seçeneğini pasif duruma getirmeniz gerekir. iPhone mail ssl seçeneklerini kapatma işlemini aşağıdaki resimler ile daha iyi kavrayabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Kaynak Dosya Veya Diskten Okunamıyor Çözümü

Öncelikle mail hesabınızın ayarlar kısmına gidin ve İleri Düzey butonuna basın.

iphone-mail-ssl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi aşağıda gördüğünüz gibi Ssl Kullan seçeneğini pasif duruma getirin.

iphone-mail-sertifika-guvenilir-degil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra geri gelin ve aşağıda gördüğünüz gibi SMTP butonuna basın.

ssl-kullan-pasif-etme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve son olarak aşağıda gördüğünüz gibi burada da Ssl Kullan seçeneğini pasif duruma getirin.

iphone-sertifika-ayarlari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gösterilen mail sertifika ayarlarını yaptıktan sonra artık telefonunuzun sertifika geçersiz veya farklı bir sertifika hatası vermemesi gerekiyor. İşte hepsi bu kadar.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

3 thoughts to “iPhone Mail Geçersiz Sertifika Hatası”

  1. merhaba bende de sertifika veren daniel süresi dolmuştur çıktı birkaç kere. nedir nasıl düzeltilir pek bir fikrim yok. mailinde de kidding tarzı kelimeler barındırıyordu çok güvenli olmadığı aşikar. bu sorun nedir neyden kaynaklıdır nasıl cözülür bilginiz varsa cok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*