Isparta Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

isparta-satilik-evAkdeniz Bölgesi’nin kuzeyindeki Göller Bölgesi’nde bulunan Isparta’nın nüfusu 433 bin 830.

Türkiye’de gül üretiminin merkezi olan Isparta, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016 yılında açıkladığı İllerde Yaşam Endeksi’nde yaşam kalitesinde birinci şehir olan Isparta’nın ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor.

Türkiye’nin yaşanabilir şehirlerinden Isparta’da kış turizmin önemli merkezlerinden Davraz Kayak Merkezi yer alıyor. Şehirde toplam 13 ilçe bulunuyor.

O İlçeler ise şöyle; Merkez, Yalvaç, Eğirdir, Şarkikaraağaç, Gelendost, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Gönen, Uluborlu, Atabey, Aksu ve Yenişarbademli.

2017 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, şehrin en kalabalık ilçesi Merkez, en az nüfuslu ilçesi ise Yenişarbademli.

Yeni projelerin artış gösterdiği Isparta, satılık ve kiralık alternatifleri ile dikkat çekiyor.

Peki, Isparta’da kiralık daire ararken hangi maddelere dikkat edilmeli? Isparta kiralık daire fiyatları ne kadar?

İşte Isparta’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler:

Isparta’da Kiralık Daire Ararken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Madde

1. Araştırma yapın

Türkiye’nin yaşanabilir şehirlerinden Isparta’da kiralık daire arıyorsanız ilk olarak araştırma yapmalısınız. Isparta’nın hangi ilçesinde oturacaksınız? Bölgede kira fiyatları ne kadardan başlıyor? Kapsamlı bir araştırma işinizi kolaylaştırabilir.

2. Bütçenizi belirleyin

Kiralık daire için bütçeniz ne kadar? Bütçenizi belirledikten sonra nasıl bir evde oturmak istediğinize karar vermelisiniz. 1+1 dairede mi yoksa 2+1 mi oturmak istiyorsunuz? Kafanızdaki tüm soruları netleştirerek nasıl bir ev istediğinize karar vermelisiniz.

3. Lokasyona dikkat edin

Yaşamak istediğiniz evin hastane, alışveriş merkezi gibi yerlere yakınlığına dikkat etmelisiniz.

Örneğin; tutacağınız evin hastane, toplum taşıma araçları ve alışveriş merkezine yakın olması hayatınızı kolaylaştırmanıza büyük katkı sağlar.

Ayrıca yaşayacağınız yerdeki sosyo-ekonomik durum ve demografik bilgiler de kiralık daire ararken dikkat etmeniz gereken unsurlardan.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Düşünceyi Besleyen Kişisel Gelişim

4. Kiralayacağınız daireyi yakından inceleyin

Kiralık daireyi beğendiyseniz yakından incelemelisiniz. Çünkü fotoğraflardan beğendiğiniz o evi yakından beğenmeyebilirsiniz. Dolayısıyla evi yakından inceleyerek son kararınızı vermelisiniz.

Isparta Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi bulunuyor. Bölgede her yıl artan öğrenci sayısıyla beraber kiralık daire arayışı hızlanıyor.

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Isparta kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 557 TL, maksimum 928 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 742 TL olarak belirtiliyor.

Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 23 yıl olarak hesaplanıyor.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*