İzmir Teleferik Gezisi; Mangal Yaptık !

Herkese merhaba. Bu makaleyi şuan da okumaya başlamış herkese kocaman selam ! 🙂 Bugün 14 Mayıs 2017 Pazar. Eve geleli 1 saat falan oldu. Çok yorgunum ve kirliyim 🙂 Bunun nedeni bugün biz İzmir Balçova da bulunan teleferiğe gidip gezmemiz. Dikkat ettiyseniz biz dedim. Şimdi ziyaretçilerin kafasında deli sorular ! Biz derken ? Biz derken aşağıda resmini eklediğim 3 kişi olarak gittik.

izmir-teleferik-gezisi

Bu resim de gördüğünüz şahıslardan ortadaki benim 😀 Hemen solumdaki gözlüklü bayan ise müstakbel kız arkadaşım. Biraz daha arka planda kalarak, aslında benim için çokta önemli değilsiniz pozu veren ise kız arkadaşımın en yakın arkadaşı ve benim de arkadaşım haliyle 🙂 Neyse arkadaşlar bir gün önceden Balçova teleferiğe gitmek için plan yaptık. Ertesi gün buluşup biraz yol çilesinden sonra gideceğimiz adrese vardık.

Biz aslında kız arkadaşım Fatma ile daha önce de teleferiğe gelmiştik. Bu kez de Ayşe ile birlikte de gelmek istedik o yüzden geldik diyebilirim. Bunu söylememin nedeni şu; daha önce geldiğimizde bugün geldiğimizden yaklaşık 2 saat falan daha geç gelmiştik ve dehşet bir sıra vardı. Yani o kadar hevesle gelmiştik sırayı görünce az daha vazgeçip geri dönecektik. Ama hadi o kadar geldik biraz bekleyelim demiştik ve sıranın inanılmaz hızlı ilerlediğini gördük.

Teleferiğe 8 er kişi olarak biniliyor. Bu yüzden eğer İzmir teleferiğe gittiğinizde çok sıra görürseniz sıraya girin, sıranın çok çabuk geçtiğini göreceksiniz 🙂 Her neyse bugün biz geçen seferden 2 saat daha önce gittik ve neredeyse bomboştu. Hemen teleferiğe binip yukarı çıkmaya başladık. Bu arada teleferik ücretini merak edenler için ücret kişi başı 8tl arkadaşlar.

Teleferiğe bindiğiniz de yanınızda fotoğraf çekinmeye meraklı kişiler varsa bu güzel manzarayı izlemekten çok küçücük teleferik kabininde değişik hareketlerle kendini ve manzarayı birleştirerek ortaya efsanevi fotoğraflar çıkarmaya çalışacaktır. Yapmayınız efendim, manzarayı seyrediniz 😀 Tabi bizde yukarı çıkarken 1-2 fotoğraf çekindik. Aşağıdaki gibi çıktık, eğer resimleri beğenmezseniz ve bu görüntülerle interneti kirlettiğimizi düşünürseniz lütfen yorum olarak bizlere yazın. Resimleri hemen kaldırırız 😀

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Kitaptan 1 Sayfa Çeviriyoruz, Sayfa 2018!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 5dk lık bir teleferik yolculuğu sonrası en tepeye vardık. Bu arada teleferik çıkarken yaklaşık 2 kat daha hızlı çıkıyor, inerken çok daha yavaş iniyor. Tepeye çıktığımızda erken gitmemizden kaynaklı çok fazla kalabalık değildi. Önce biraz etrafı dolaştık, yine biraz resim çekindik. Oldukça güzel yerleri de var ancak yukarı da gezmeniz için size çok fazla bir alan verilmemiş. Aslında bunu anlamak zor değil.

Çünkü tepeye çıktığınızda her yerin çok geniş ve yüksek dağlar ve ormanlar ile kaplı olduğunuz görüyorsunuz. Tehlikeli olduğunuzdan sadece belirli alanları gezebiliyorsunuz. Yani yukarı çıktığınız da her yeri gezmeniz ortalama 30dk nızı alacaktır. Bu yüzden ben oranın asıl olayının teleferiği gezmek dışında manzara ve mangal olduğunu düşünüyorum. Bizde biraz gezdikten sonra hemen mangal için et ve malzemeleri almaya gittik.

Bu arada bir hatırlatma daha teleferiğe herhangi bir yiyecek vs sokmak kesinlikle yasak. Yassah kardeşim yassah 😀 Aslında bu çokta kötü bir şey değil çünkü yukarıda sizin için her şey hazır. İster kahvaltı yapın, ister gözleme yiyin, ister mangal yapın her şey mevcut zaten. Özellikle mangal olayı çok basit. Adını tam hatırlamıyorum ama sanırım Et Evi diye bir yer var. Oradan etlerimizi, salatamızı, içeceğimizi, çatal bıçak vs her şeyi aldık. Daha sonra kendimize uygun bir mangal masası seçtik ve oturduk.

Hemen etleri aldığımız yerin yanında mangal için köz ateş veren bir yer var. Oraya gidip et aldığınız fişi onlara gösteriyorsunuz onlarda sizin masanıza mangal ateşini getiriyorlar. Bundan sonra sizin tek yapmanız gereken şey sadece etleri mangalda pişirmek oluyor. İşte bizde orada batırdık zaten 😀 Burada şuan nasıl güzel anlatıyorum değil mi ? Sizde aklınızda etler nar gibi pişmiştir diye düşünüyorsunuz 😀 İşte o öyle olmadı. Et olarak tavuk pirzola ve köfte aldık.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bugün Benim Doğum Günüm | Yeni Yaşım: 27

Önce tavuğu pişirelim dedik. Ben ne bileyim hayatımda ilk defa mangal yapan insanım 😀 Önceleri hep belgesel kanallarında izlerdim mangalı 😀 Neyse efendim açtım tavuk paketini cos diye attım mangala 🙂 Sonra bi baktım etler bildiğin tutuştu yanıyor 😀 Ben etleri köz tarafına almaya çalışıyorum etler iyice tutuşuyor 😀 Sonra kız arkadaşım ve Ayşe baktılar etler yanıyor bildiğin, Ali pişmiştir getir sen onları dediler 😀 Neyse ben etleri aldım tabağa koyuyorum ama etler bir yandan yanmaya devam ediyor. 😀 Şaka yaptığımız sanıyorsunuz belki ama inanın ciddiyim 😀 Eti tabağa koyuyorum et bildiğin yanıyor ama alev falan çıkıyor 😀

Neyse üfleyerek söndürdüm masaya götürdüm. Etler haliyle yanmıştı biraz 😀 Yanık kömür karası etleri kız arkadaşıma ve Ayşe ye servis ettim. Tabi bunlar ayıp olmasın diye çaktırmıyorlar bana eti yiyormuş gibi yapıyorlar 😀 Her neyse etin birazını yedik birazını attık. Allahtan bide köfte almıştık. Durun siz doymadınız ben size köfte yapayım dedim. Aldım köfteyi elime geçtim mangalın başına. Herhalde dedim tavuklarda sorun vardı ondan yandılar 😀 Sen tut aynı şekil köfteleri de attım mangala bunlarda tutuştu 😀 Köfteler bildiğin Meksika dalgası yaparak yanıyor 😀 Ben bi ters çeviriyorum bir düz çeviriyorum, bir ters bir düz derken tabi köfteler de bir karartı oluştu.

Aldım köfteleri servis ettim yine. Suratlar bir düştü, moraller bozuk 😀 Yok ya şaka falan iki iyi kalpli insan mangal yapıp aç kalmamıza rağmen çok bile yedik Ali süper pişmiş dediler. Buradan onlara teşekkür ediyorum 🙂 İşte mangal olayını da bu şekilde atlattıktan sonra biraz daha yukarıda vakit geçirerek aşağı indik. Benim yükseklik korkum var. İnerken çok deli adrenalin yaşadım ama çok güzel bir gündü. Bu makaleyi de bugünün anısı olarak bu sayfaya bırakıyorum. Saat 20:00. Yorgunum ve pisim :)) Duş alıp dinlenme vakti şimdi.. Bu yazıyı okuduğun için teşekkür ediyorum. Seni seviyorum sevgili user, iyi ki varsın. Takipte kal 🙂

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Hediye Almak Güzeldir, Hediye Vermek Kadar

14 Mayıs 2017 Pazar | İzmir Balçova Teleferik Gezisi

Ali YALÇIN

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*