Joomla “jtablesession::Store Failed DB function failed with error number 1146” Hatası Çözümü !

joomla-errorWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altında yayınlayacağız. Makale konumuz ise yine geçenlerde üzerinde çalıştığımız bir iş sırasında çıkan bir sorundan kaynaklanıyor. Eğer Joomla gibi içerik yönetim sistemlerinden birinde çalışıyorsanız zaman zaman çeşitli hatalar almanız mümkün.

Bu hatalardan biri ise “jtablesession::Store Failed DB function failed with error number 1146” hatası. Bu hatanın aslında tek bir nedeni yok. Ancak vereceğimiz nedenler ve çözüm yolları ile hatayı giderebilirsiniz.

Bu hatanın sebepleri;

 1. Configuration.php dosyasında bulunan veritabanı ön eki ile şuan kullanmakta olduğunuz veritabanı ön ekinin uyuşmuyor olması. (Örn;$dbprefix = ‘jos_’;).
 2. Veritabanında jos_session tablosunun zarar görmesi.
 3. Veritabanında jos_session tablosunun olmaması.

Çözüm Yolları;

 1. Veritabanında bulunan ön eki kontrol edip, configuration.php dosyanızı açarak aynı veritabanı ön eki olmasını sağlayın.
 2. Veritabanın jos_session tablosu zarar gördüyse tabloyu seçerek, tabloyu boşalt veya tabloyu onar deyin.
 3. Veritabanınızda jos_session tablosu yok ise oluşturmanız gerekiyor. Bunun için yeniden kurulum gerekir.

makale-videosu-izle

 

 

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Joomla Admin Paneli Şifresinin Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim ?

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*