Joomla “No İnput File Specified” Hatası Düzeltme

joomla-kurulum-hatasiArkadaşlar Webisyo‘ dan herkese merhabalar.. Bugün anlatacağımız konu Joomla kullanıcıları için olacak.

Joomla kullanan webmasterlardan aldığımız son zamanlardaki şikayetlerden biride Joomla kurulumu bittikten sonra siteyi açmak istediğimizde sitenin herhangi bir sayfasına girdiğimizde
No İnput File Specified” hatası vermesidir.

Bu hatayı düzeltmek aslında çok basit. Bu hatadan kurtulup sitenizi sorunsuz çalıştırmak için aşağıda vereceğimiz yolu izleyebilirsiniz.

Site=> Genel Yapılandırma Menüsüne Girin Joomla yönetim paneline girin. Sağ tarafta bulunan Arama Dostu Bağlantılar Şıkkındaki işareti kaldırın Son olarak değişiklikleri kaydederek çıkın. Sorun düzelmiş olacaktır.

09.10.2018 GÜNCELLEME

Arkadaşlar bir çözüm yöntemi daha sunacağız. Hatta doğrudan ilk önce bu çözüm yöntemini deneyebilirsiniz. Site dizininde bulunan .htaccess dosyasını açın ve aşağıdaki kısmı bulun. Ve yapmanız gereken son satırda index.php den sonra soru işareti ( ? ) eklemek ve kaydedip tekrar test etmek. Yani sonuç olarak kodların son hali aşağıdaki gibi olmalı. Yalnızca kırmızı ile gösterilen soru işaretini gösterilen yere ekleyin ve .htaccess dosyasını kaydederek işleminizi yeniden deneyin.

RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?/$1 [L]

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. | WEBİSYO Y.N.P

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Uygun Hazır Siteler

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

10 thoughts to “Joomla “No İnput File Specified” Hatası Düzeltme”

   1. Bu mudur yani çözüm.
    Arama dostu bağlantıyı kaldır çözülür.
    Dostum onu joomlada iki tur atan herkes biliyor Arama dostu bağlantısı etkinken bu sorun nasıl çözülür ona bir öneriniz varsa alalım.
    Selamlar

    1. Merhaba Ahmet, biz bu konuda arama dostu bağlantıları kaldırarak çözüm yolunu verdik. Ve bu tip makalelerimiz de özel iş çalışmalarımız üzerinde işlemler yaparken karşılaştığımız sorunları yazıyoruz. Ancak tabiki söylemek istediğiniz gibi arama dostu bağlantıları kaldırmadan da bu hatayı düzeltmek mümkün. Bazı ayar dosyalarınızda bir takım kod düzenlemeleri yapmalısınız. Ve bu düzenlemeleri Google’ da çok kısa bir araştırma yaparak bulmanız mümkün. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 1. Eğer nginx sunucu kullanıyorsanız. htacces.txt dosyanız varsa adını .htaccess diye değiştirmeyi deneyin..

 2. Merhabalar,
  admin sayfasına girmek istediğimde de aynı hatayı alıyorum. ismini htaccess olarak da değiştirdim ancak hata devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*