Joomla Resim Yanına Yazı Ekleme

resmin-yanina-yazi-yazmakWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altında yayınlayacağız. Makale konumuz ise Joomla resmin yanına yazı yazmak ile ilgili olacak. Uzun zaman Joomla ile uğraşmış ve halen uğraşmakta olan biri olarak aslında resim yanına bu şekilde yazı ekleme yöntemini bilmiyordum.

Küçük bir merak sonrası rastladım ve daha sonra unutmamak için ve bilmeyen arkadaşlarımıza da yardımcı olmak için paylaşımda bulunmak istedim. Joomla da makale ekleyeceğimiz zaman yazınızı yazar daha sonra resim ekleyeceğiniz zaman yazılar aşağıda kalır.

Ve bunu düzeltmek için basit bir css kod kullanırız. Veya hiç bilmeyen arkadaşlarımız öylece bırakmak zorunda kalır. Durum böyle olunca makalenin estetiği bozulur. Artık resmin yanına yazı yazabilmek için basit bir yöntemimiz var.

Öncelikle yazı sayfasına resminizi ekleyin. Ve daha sonra da yazınızı ilgili sayfaya ekleyin. Bu işlemlerden sonra yazıyı resim yanına çekmek için sayfadaki tüm içeriği seçili duruma getirin. ( Ctrl+A ile tüm içeriği seçebilirsiniz. ) Sayfada bulunan resim ve yazıların hepsini seçili hale getirdikten sonra Format – Formats – Alignment – Left menüsü ile yazılarınızı resim yanına çekebilirsiniz. Menü gösterimi aşağıda verilmiştir.

resim-yanina-yazi-eklemek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu işlemi yaptıktan sonra yazılarınız eklediğiniz resim yanına düzgün şekilde yerleşecektir.

Önemli Not; Joomla sürümlerinde içerik editörü değiştiğinden menü konumu aynı olmayabilir. Yukarıda verilen örnekte Joomla’nın güncel versiyonundan alınmıştır. Ancak menüler değişse de sizin bulmanız gereken kısım Alignment ( hizalama) kısmı. Bu kısım tüm Joomla editörlerinde mevcuttur.

Eğer makaleyi okuyarak kavrayamadıysanız daha detaylı görerek öğrenmek için aşağıda verdiğimiz makale videosunu izleyebilirsiniz.

Joomla Resim Yanına Nasıl Yazı Yazılır ?

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO |

Bu Makaleyi Paylaş !
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  "DateTimeZone::__construct()" | "DateTimeZone:500" Hatası Çözümü !


Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Joomla Resim Yanına Yazı Ekleme”

  1. Hocam çok detaylı bir açıklama olmuş, uzun zamandır araştırmasını yaptığım bu konu ile artık tarafınızdan bilgi sahibi oldum diyebilirim. Konu hakkında verdiğiniz değerli paylaşımınız benim gibi diğer ihtiyaç sahiplerinin de işine çok yarayacaktır umuyorum, teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*