Joomla “Yayınlandı Ancak Beklemede” Sorunu ve Çözümü !

joomla-makale-bekliyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altında yazıyoruz. Makale konumuz ise Joomla makale yayınlama hakkında bir sorun ile ilgili. Joomla en fazla kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Ve geniş bir arkaplan yönetim arayüzüne sahiptir. Sistemimize yönetim paneli sayesinde eklentiler ekleyebilir, kullanıcı ayarlamaları yapabilir, içerikler oluşturabiliriz.

Tabi bu saydıklarımın Joomla’ nın yalnızca bir kaç özelliği. Ancak bugün makalemize konu olan özelliği ise Joomla makale eklemek. Ancak makale eklerken bazı sorunlarla karşılaşabiliriz. Aslında başlıkta da sorun dedik ancak bu çokta büyütülecek bir sorun değil. Aslında biraz aldığımız uyarı mesajına odaklansak bunun ne anlama geldiğini hızlı bir şekilde çözmemiz mümkün.

Arkadaşlar sorun da makalenin yayınlandığını ancak beklemede olduğunu söylüyor. Yani şu anda yayında ancak bekliyor diyor. Bu bir hata değil uyarıdır. Makalenizin yayınlandığını ancak tam olarak yayınlanmadığını söylüyor. Yani makaleyi yazdınız kaydet kapat diyerek yayınlamak istediniz ancak bu sarı ünlem işaretli uyarı var. Bunun temel nedeni Joomla sunucusu tarih saat ayarının yada sizin bilgisayarınızın tarih ayarlarının yanlış olmasından kaynaklanıyor.

Diyelim ki bugün ayın 19 u siz bir makale yazdınız ancak Joomla sunucu tarihi ayın 20 sini gösteriyor. O zaman makaleniz yayınlandı ancak beklemede uyarısı gösterecek. Peki bu uyarıyı nasıl çözeriz ve Joomla da bu uyarıyı nasıl düzeltebiliriz ? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Joomla Makale Beklemede Uyarısı Çözümü

1- Aşağıda görüldüğü gibi uyarı aldığınız makalenin içerisine girin.

makale-beklemede
 

 

 

 

 

 

2- İçerisine girdiğiniz makalenin Publishing yani yayınlama seçenekleri kısmındaki Start Publishing tarihini daha geriye çekerek makalemizin yayınlanmış olmasını sağlayalım.

makale-yayinlama

 

 

 

 

 
3- Artık makale beklemede uyarısının kalktığını görebiliriz.

joomla-makale-uyarisi

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Online Sitemap Oluşturma Siteleri

 

 

 

 

 
Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*