Kaynak Dosya Veya Diskten Okunamıyor Çözümü

kaynak-dosya-okunamiyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altında paylaşacağız. Makale konumuz ise dosya kopyalarken hata ile karşılaşmamız olacak.

Bilgisayarınızdaki bir dosyayı harici bir diske kopyalamak istediğinizde kaynak dosya diskten okunamıyor hatası alırsanız aşağıda vermiş olduğumuz yöntem ile sorunu çözmeniz mümkün.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ben az önce bilgisayarımızdan harici bir diske kopyalarken dedim ama benim başıma bu şekilde geldiği için öyle örnek verdim. Siz bu dosyayı yine bilgisayarınızda başka sürücüye kopyalarken yada ağınızdaki başka bir bilgisayara atarken yine bu kopyalama hatasını alıyor olabilirsiniz. Yani siz sadece çözüme odaklanın, hissedin 🙂 Her neyse arkadaşlar o zaman sözü daha fazla uzatmadan dosya diskten okunamıyor hatası nasıl çözülür hep birlikte öğrenelim.

Kaynak Dosya Okunamıyor Hatası Çözümü

1- Başlat – Çalıştır – cmd ile komut satırını açın. ( cmd’ yi yönetici olarak çalıştırın )

2- Komut satırına chkdsk/f/r C: komutunu çalıştırın. ( Sadece r ve C arasında bir boşluk var gerisi bitişik yazılacak. Burada benim C diskimde sorun olduğu için yani kopyalamak istediğim dosya C sürücüsünde bulunduğu için C yazdım. Sizin dosyanız hangi disk üzerinde bulunuyorsa onun ismini yazın. )

3- İşlem bittiğinde sistemi yeniden başlatın ve kopyalamayı tekrar deneyin.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows 8.1 Ayarlanıyor %82' de Kalıyor Çözümü

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

9 thoughts to “Kaynak Dosya Veya Diskten Okunamıyor Çözümü”

    1. Uyguladım ama disk denetlemeyi çalıştıramaz diyor korumalı mı neymiş . Varmı başka bir çözüm 🙂

     1. Merhaba Sefa,

      Bu hata sistem ile diskiniz arasında bir bağlantı kopukluğu olduğunda diskin sistem tarafından okunamadığında alınan bir hatadır.

      Bu hata pek çok zaman diskiniz zarar gördüğü için ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle makalede de disk onarımı anlatılmıştır.

      Bunu dışında aşağıda Kamil arkadaşımızın bir yorumu var. Belki onun anlattığı şekilde denersen problem çözülebilir.

      Veya bunun dışında diskini söküp farklı bir bilgisayarda deneyerek aynı problemin olup olmadığını da görmen faydalı olabilir.

      Veya yine diskini farklı bir bilgisayara bağlayarak HdTune programı ile diskinizin sağlık durumunu kontrol etmek de faydalı olabilir.

 1. Windows 10 kullanıyorsanız benim yaşadığım sorunu nasıl düzelttiğimi anlatayım.
  Windows 10 kapat yeniden başlatın oraya gelip yeniden başlata basmadan önce shift tuşuna basılı tutun yeniden başlata tıklayın.
  Seçenekler geliyor sorun gideri seçin.
  Gelişmiş seçeneklerden başlangıç ayarları bölümünü seçin ve sonra yeniden başlatın.
  Böylelikle güvenli mod ile açılış ekranı açılır.
  Güvenli mod için 4 basın ağ desteği ile güvenli mod için 5 ….. seçenekleri görürsünüz.
  Ben güvenli modda açtım. sonra cmd girdim. sorunlu disk H: girip
  chkdsk /f/r h: yazdım.
  Sorunlu dosyayı buldu epey uğraştı ve sonunda düzeldi. Bilginize.
  HKE

 2. CMD’ye yazılacak komutu makalenden kopyalamaya çalıştım, instagram takipçi al diye bir yere link vermişsin seçilmiyor, işiniz gücünüz insanların işini zorlaştırmak, bari makaleyi yaziyorsun kodu seçilebilir hale getir de insanlar rahatça kopyalasın cmd sine yapıştırsın, şimdi uğraş dur tek tek bakarak kodu yazacam diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*