Kedimi Dışarı Çıkarsam Kaçar mı ?

kedimi-disari-cikarsam-kacar-miWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise kediyi dışarı çıkarınca kaçar mı hakkında olacak. Hayat kategorimize gerçekten hayatla ilgili önemli olabileceğini düşündüğümüz makaleleri ekliyoruz.

İşte bugünkü bu makalemizde yine kedisi olanlar için oldukça önemli bir makale olacak. Her insanın kendine ait bir tarzı ve karakteri vardır.

Yani bazı kişiler bir şeyi yapmayı severken, bazı kişiler o şeyi yapmaktan hoşlanmazlar. Bazı insanlar evde evcil hayvan beslemekten zevk alırken bazıları nefret edebilir.

Tabi ki hayvanları neredeyse tüm insanların sevdiğini söylemek mümkün. Ancak bazıları hayvanların evde olmasına karşılar. Ancak evde hayvan beslemek de gerçekten oldukça zor bir olaydır.

Bu nedenle öyle geçici bir heves ile alınıp geri bırakılmamalıdır. Evde hayvan beslemek deyince genelde köpek ve kedi beslemek geliyor aklımıza. Evde beslediğimiz köpeğe tasma takarak dışarı rahatça çıkarabiliyoruz.

Kediyi Dışarıda Gezdirmek

Ve tasmasını çıkarsak bile eğer köpekle uzun zamandır beraber isek köpeğin kaçma olasılığı olmuyor. Ancak eğer beslediğiniz bir kedi ise ve kedinizi dışarı çıkarmak istiyorsanız bu kısımda düşünmeniz gerekiyor.

Çünkü kediler köpekler gibi değil. Kediler dışarı da herhangi bir şeyin peşine takılıp kaçma ve size bir daha dönmeme olasılıkları yüksek. Evet kedi besleyen biri olarak sizi anlıyorum. Kedinin evde sıkıldığını düşünüyorsunuz ve arada çimlere falan çıkarıp gezdirmek istiyorsunuz.

Ancak bizzat kedisi olan onlarca insan ile yaptığım araştırmalar sonucunda maalesef kediyi dışarı çıkarınca kaçıyor arkadaşlar. Bu kesin ve net bir bilgidir. Ancak tabi ki istisnalar olabilir. Yani 10 kediden 1 i kaçmamış olabilir. Ancak bu sizi yanıltmasın.

Bu nedenle kedinizi dışarı çıkardığınızda kaçma ihtimali yüksektir. Peki ne yapabilirim derseniz ? Kedinizi kafesine koyup, bir süre yakın çevrede kafeste dışarı çıkarabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Dünyanın En Kirli 25 Şehri Açıklandı

Veya yine bir yere misafirliğe yada iş yerinize yada bunlara benzer kapalı başka bir yere gideceğiniz zaman yine kafeste götürüp orada dışarı çıkarabilirsiniz. En azından farklı bir mekan görmüş olur 🙂 Veya yine çimenlik, sakin bir alana kafeste götürüp, kafesinden çıkarırken tasma takabilirsiniz.

İlla çıkaracağım diyorsanız belirttiğim bu yöntemler ile çıkarabilirsiniz. Çünkü özetle serbest şekilde dışarı çıkaranların kedileri kaçıyormuş arkadaşlar. Deneyip sonradan üzülmeyin derim. Hem kediyi dışarı çıkarmak onun hastalık kapmasına da yol açabiliyormuş.

Yine yaptığı araştırmalarda bu bilgiyi de edindim. Size kedinin dışarı çıkarılması konusunda verebileceğim bilgi bu şekilde arkadaşlar. Umarım faydalı olmuştur.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*