Kitaptan 1 Sayfa Çeviriyoruz, Sayfa 2018!

yeni-yil-makalesi-2018Herkese selam ben Ali. Yaklaşık 6 senedir bu web sayfasında makaleler paylaşıyorum. Ekstra bir durum, özel bir gün olmadıkça site kategorisi dışına çıkmıyorum.

Ancak bugün ekstra bir gün! Bugün 2017 yılının son günü. Ömrümüzde bazı anları bir daha yaşayamayacağımız gibi 2017 senesini de bir daha yaşayamayacağız.

Kimileri için kötü, kimileri için iyi kimileri için ise süper geçti bu yıl. Benim yılımda iyi ve süper geçenler arasında bir yerde geçti. Hayatımda küçük olumsuz şeyler de olmuştur belki ama ben büyük resme bakmayı sevdiğim için güzeldi demeyi tercih ediyorum. Hepimizin anlık veya günlük üzüntülü anları vardır biliyorum.

Ama bu tüm zamanımızın kötü olduğu ve düzelmeyeceği anlamına gelmez. Bu yüzden olumsuzluklara çok takılmamak lazım. Çünkü takılırsanız bunu atlatmanız daha zor oluyor. Devamlı bir umudumuz olmalı. Çünkü umudunuz olursa ileriye gidebilirsiniz. İyi olabilirsiniz. İnsanın umudunun olmasını bir el fenerine benzetirim. Karanlık zamanda el fenerini yola tutarsanız önünüzü görür ve ilerlersiniz.

Bu yüzden karanlıkta oturmayın. Alın feneri elinize ve devam edin. İnanın her şey güzel olacak. Neyse efendim makalenin yönünü değiştirelim biraz 🙂 Ben ne yaptım bu yıl ? İş değiştirdim. Bazen farklı şeyler yapmak istersiniz. Bende farklı bir şeyler yapmaya çalışmak amaçlı iş değiştirdim. Düşündüğümde 2017 senesinde yaşadığım tek göze çarpan olay bu gibi görünüyor. Sonra işte kız arkadaşımla yılları devirmeye devam ediyoruz. Her şey güzel gidiyor 🙂

Ailesi köyde yaşadığı için kendisi de yılbaşı tatilinden faydalanmak amaçlı hasret gidermek için köye gitti 🙂 Havalar soğukmuş orada. Kütahya/Simav’da şuan kendisi de oralı 🙂 Onunla ilk yıllarımızdaki resimlere bakıyorum birde şimdilere de değişmişiz, büyümüşüz. Zaten normal bir şey değil mi kardeşim bu! Yalan yanlış milleti yönlendirme, sen de bizi mi kandırıyorsun! diyenleri duyar gibiyim 😀 Ben de biliyorum zaman geçtikçe büyüdüğümüzü, değiştiğimizi ama insan durup bir bakınca, düşünce tuhaf geliyor işte..

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Arkadaşımı Ziyaret İçin Ankara' ya Gittim (:

Kedimiz de büyüdü mesela. At gibi oldu 🙂 Yaptığı iki şey var. Yemek yemek ve uyumak 😀 Kedi kardeşim bu evimi temizlesin! diyenleri de duyar gibiyim 😀 Hayır evi temizlemesin de ne bileyim arada bir sevdirsin kendini, oyun oynayalım falan yok 😀 Neyse efendim bu yılda oldukça fazla halı saha maçı yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Ben hiper aktif biri olabilirim diye düşünüyorum.

Biri hareketli bir etkinlik söyleyince kuduruyorum 😀 Ne bileyim, bisiklet sürmek, koşmak, halı saha maçı yapmak, doğa yürüyüşü vb. gibi aktiviteler yapacağım zaman mutlu oluyorum. Diğer türlü normal şekilde devam ediyorum. Zaten insan en çok boş kaldığı zamanlarda mutsuz olur diye düşünüyorum. Devamlı bir şeyle uğraşmalıyız. Ve bir aktivite derken illa paralı ve sentetik bir şey yapmak zorunda da değilsiniz.

Sizi sonsuz mutluluğa ulaştıracak şey sevgidir. Severseniz, sevilirsiniz. Sevgi toprakta, sevgi sokaktaki kedi de, köpekte, sevgi ağaç bahçesinde, sevgi bir ormanda, sevgi havada, su da, güneşte. Sevgi, aslında bedava ve sınırsız yapabileceğimiz şeyler de iken, biz neden pahalı ve sınırlı yapabileceğimiz şeyler de mutluluk arıyoruz ? Sonra mutsuz oluyoruz. Sevgi ve mutluluk belki de bir hindistan cevizindedir dedim ve gittim kendime bir hindistan cevizi aldım 😀

yilbasi-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimde hindistan cevizinin yanında bir de sümbül var. Onu da yeni aldım. Çünkü sümbülde de sevgi, mutluluk var 🙂 Birde resimde kedimiz var. Onun bu anlattıklarımla hiç ilgisi yok 😀 O niye resimde onunla da ilgili fikrim yok. Sanırım en son sümbülü kemiriyordu 😀 Evet 2017 den az çok bahsettik. Peki bu makaleyi yazmama sebebiyet veren 2018 den yani yeni yıldan neler bekliyoruz ?

Genelde yeni yıl dilekleri şu şekilde olur. 2018 den para, sağlık, mutluluk, huzur, dünya barışı vs diliyorum gibi. Aslında ben ve herhalde diğer geri kalan tüm insanlıkta aynı şeyleri istiyordur. Ama ben burada 1 şeye dikkat çekmek istiyorum.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bugün Benim Doğum Günüm | Yeni Yaşım: 27

Ben kendi adıma istemiyorum bunları. Tüm dünya için istiyorum. Eğer benim param olup bir başkası açlıktan ölüyorsa, ben mutlu iken başkası mutsuz ise, dünyanın bir kısmında barış var iken diğer tarafında savaştan ölenler var ise hiç birimizin dilekleri kabul olmuyor demektir. Bu yüzden ben mutluluğu da, huzuru da, barışı da herkes için istiyorum.

Arkadaşlar yavaş yavaş makalenin sonuna gelirken, bu makaleyi okuduğunuz için çok teşekkür ederim! Sen iyi ki varsın! 🙂 Tüm olumsuzluklara ve olumsuz insanlara karşı mücadeleyi bırakmayın, hep bir umudunuz olsun, pozitif insan olun, hayata sımsıkı sarılın! 2018 hepimiz için güzel olsun inşallah 🙂

Benim yeni yıl dileklerim bu şekilde. Bu yıl içinde çektiğim bir kaç selfie yi de hatıra olması açısından bu makaleye ekliyorum 🙂

selfie-5 selfie-4 selfie-2 selfie-3 selfie-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bugün yeni bir başlangıç için çok ideal bir gün. Değişmek için.. Önümüzde yepyeni, bomboş, bembeyaz bir sayfa var. Gelin dünyanın en eski kehanetler kitabını okuyarak bu beyaz sayfayı değiştirelim. Önce bir noktayla başlayalım.”

31.12.2017

Ali YALÇIN

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*