Klasör Analiz Programı

klasor-analiz-programiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise klasör analiz programı olan RidNacs’ın kullanımı ile ilgili olacak.

Eğer normal bir bilgisayar kullanıcısı iseniz bilgisayar kullanımı için çok fazla programa ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz.

Yani yalnızca internette dolaşmak, oyun oynamak, resimlerinize bakmak gibi çok temel bir kaç iş yapıyorsanız, bilgisayar kullanımı için gerekli olan temel programlar size yeter hatta artar bile.

Ancak eğer işiniz bilgisayar ise yani bilgisayar sektöründe veya bilgisayarı yoğun ve farklı şekillerde kullanmanızı gerektirecek benzer bir sektörde iseniz pek çok bilgisayar programına ve aracına ihtiyaç duyarsınız.

Örneğin resim düzenleme yazılımları, bilgisayarı özelleştirme ve düzenleme yazılımları ve hatta klasör boyutu hesaplama programı dahi gerekli olabilir. İşte bu makalemizde en son verdiğimiz örnek olan ve bir klasör dizini analizi yapabileceğiniz harika bir araç olan RidNacs klasör analiz programının kullanımını anlatacağız.

Klasör Boyutu Gösteren Program

RidNacs klasör boyut analizi programı ile bilgisayarınızdaki herhangi bir dizinin/klasörün analizini bir kaç saniyede yapabilirsiniz. RidNacs analiz programını ücretsiz bir şekilde indirim oldukça basit 1-2 adımda kurduktan sonra analiz yapmak istediğiniz klasörü seçmeniz yeterlidir.

Sonrasında RidNacs hemen seçtiğiniz klasör içindeki klasör ve dosyaların boyutlarını listeli ve basit bir görünümde sizlere sunuyor. Makale önizlemesinden sonra dilerseniz gelin herp birlikte RidNacs kullanımını uygulamalı olarak öğrenelim.

Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan RidNacs klasör boyutu hesaplama programını indirin.

Ridnacs Klasör Analiz Programı İndir

Yukarıdaki bağlantıdan indirdiğiniz RidNacs programını klasik şekilde ileri ileri diyerek bir kaç basit adımda kurun. Kurulum tamamlandığında masaüstünüzde RidNacs kısayolu ile prgramı başlatın. Programı çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

ridnacs-kullanimi-resimli

 

 

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İphone Deji Batarya Değişimi Öncesi ve Sonrası

Yukarıda gördüğünüz gibi programın tek bir işlevi var ve bu nedenle çok az bir menüye sahip. Yapmanız gereken yukarıda da gösterildiği gibi Files – Choose Directory adımları ile analiz etmek istediğiniz dizini/klasörü seçmek. Klasörü seçtiğinizde analiz başlayacak ve analiz tamamlandığında ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

toplu-klasör-analiz-programi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki ekranda ise benim indirilen dizinimin analizini görüyorsunuz. Gördüğünüz gibi seçtiğim Downloads klasörünün toplam boyutu 3,56GB olarak görünüyor. Ayrıca klasör içerisindeki diğer klasör ve dosyaların boyutlarıda sırayla gösteriliyor.

En sonda ise klasörlerin içinde kaç dosya olduğu da görünmektedir. Arkadaşlar RidNacs programının kullanımı bu şekildedir. Gördüğünüz gibi oldukça basit ve hızlı bir şekilde klasörlerinizi analiz edebilirsiniz.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*