Klavye Aynı Tuşa 2 Kere Basmıyor Sorunu

ayni-tus-2-kere-basmiyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise klavyenin aynı tuşa 2 kere basmaması hakkında olacak. Hepimiz evimizde iş yerimizde yada gitmiş olduğumuz herhangi bir yerde bilgisayar kullanıyoruz. İş veya başka sebepten ötürü bilgisayarımızı kullanırken birden bir şeyler ters gitmeye başlayabiliyor.

Bazen bu ters giden şeyi kendimiz yapmış oluyoruz bazen de azıcık oynasın diye bilgisayarımızı emanet ettiğimiz komşunun yavrusu canımızdan sakındığımız cihazımızın bir takım ayarları ile oynayabiliyor. Haliyle bilgisayar kullanıcılarının pek çoğu bilgisayar tamirinden anlamadığı için bu makale de anlatacağımız basit bir klavye ayarını bile yapmakta güçlük çekiyor. Ve hatta pek çok kullanıcı bu ve buna benzer küçük hatalarda donanım arızası sanıp klavyesini çöpe bile atabiliyor.

Filtre Tuşlarını Kapatmak

Eğer klavyenizi çöpe atmak ve yeni bir klavye almak istemiyorsanız okumaya devam edin. Arkadaşlar klavyenizin tuşlarının bozulması yada istemediğiniz harflerin basması veya harflerin az yada çok basması gibi nedenler genelde bilgisayar ayarları değiştiği için olmaktadır. İlk önce bilgisayar ayarlarını biraz kurcalayıp biraz araştırma yapıp en son hiç bir şekilde çözüm bulamadıysak donanımın bozuk olduğuna karar vermeliyiz.

Bugün bu arızalardan daha doğrusu ayar bozukluklarından klavyenin aynı tuşuna ard arda basmaması ile ilgili çözümü sunacağız. Her tuş çalışıyor fakat 2 kez aynı tuş arka arkaya basmıyor ise filtre tuşları açılmış demektir. Bunu genelde kullanıcı bilerek açmaz ve eli kolu klavyeye takıldığı takıldığı için yanlışlıkla açılır ve bir türlü nasıl düzeleceğini bilemez. Filtre tuşlarını kapatmak için ve bu sorunu düzelmek için yapmanız gerekenler şunlar. Hemen denetim masası – erişim kolaylığı –  klavye çalışma biçimini değiştir kısmına gidin. Buradaki ekranda filtre tuşlarını etkinleştir seçeneğinin tikini kaldırın. Uygula ve tamam dediğinizde artık klavyenizin düzeldiğini göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Raid Denetleyicisi Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*