“Komut İstemi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmış” Hatası Çözümü

komut-istemi-yonetici-tarafindanWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altında paylaşacağız. Makale konumuz ise windows komut istemi sorunu ile ilgili olacak. Komut istemi bildiğimiz üzere pek çok bilgisayar komutunun kullanıldığı bir özelliktir.

Ancak her sistem gibi komut istemi sistemi de zaman zaman hatalar verebilmektedir. Bu hatalardan bir tanesi ise bu makale de anlatacağımız üzere komut isteminin yönetici tarafından devre dışı bırakılmış olması.

Eğer komut istemini açtığınızda komut istemi penceresinde “komut istemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı” gibi bir uyarı alıyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz çözüm yolları sayesinde sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Komut İstemi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmış Ne Demek ve Çözümü

Çözüm 1; Çalıştır’ a (REG add HKCU\Software\Policies\Microsoft\Windows\System /v DisableCMD /t REG_DWORD /d 0 /f) parantez içindeki kodu yazın ve enter yapın.

Çözüm 2; ( Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\System]
“DisableCMD”=-) parantez içindeki kısmı not defterine yapıştırın. .reg uzantılı kaydedin ve çalıştırın.

Çözüm 3; Çalıştır’ a gpedit.msc yazın. Açılan pencerede aşağıda gösterilen işlemi yapın.

komut-istemi-devre-disi-birakilmis

 

 

 

 

 

 

 

Çözüm 4; Buradaki dosyayı indirin. Ve aşağıda verilen resimlerde görülen işlemleri yapın.

cozum1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çözüm 5; Aşağıda resimde ismi görülen yazılımı indirin ve kurun. System Security sekmesine gelerek sağda işaretli tüm kutucukların tikini kaldırın.

cozum2

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak; Sordum.net

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO |

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Komut Sistemi Türkçe Karakter Sorunu Nasıl Düzelir ?

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

5 thoughts to ““Komut İstemi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmış” Hatası Çözümü”

  1. Mehmet masaüstünde yeni metin belgesi aç. 2. çözüm yolundaki parantez içinde verilen kodları al bu metin belgesine yapıştır, kaydet ve kapat. Sonra metin belgesinin uzantısı .txt oluyor onu .reg olarak değiştir ve bu dosyayı çift tıklayarak program kuruyormuş gibi çalıştır. Dosya uzantılarının nasıl değiştirileceğini bilmiyorsan bu sitede dosya uzantısı değiştirme diye arayarak bulabilirsin.

  2. Teşekkür ederim 5. çözüm işe yaradı 10 saniyede indirip hemen denedim 10 sanıyede oldu bitti elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*