Laptop Klavye Kilitleme

laptop-klavye-kilitlemeWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise laptop klavyesi nasıl kilitlenir hakkında olacak.

Hepimiz günlük işlerimizi halletmek için teknolojiden yardım alırız.

Kimi zaman telefonumuzdan bir mail gönderir, kimi zaman bilgisayarımızdan bir metin yazar veya tabletimizden bir şeyleri kontrol edebiliriz.

Ve tüm bu teknolojik cihazların farklı marka ve modelleri vardır. Hepimiz yapacağımız işe uygun bilgisayar seçeriz.

Örneğin sürekli mobil olacaksak yani yolda gezinirken çalışacaksak bir laptop yani dizüstü bilgisayar işimizi görecektir.

Ancak daha çok performans gerektiren bir bilgisayar lazım ise ve sürekli sabit bir yerde çalışacaksak bir masaüstü bilgisayar tercih etmeliyiz. Tabi ki yalnızca bilgisayar almakla iş bitmiyor.

Pek çok bilgisayar çevre birimi yani bilgisayara daha sonradan eklenerek kullanılabilen parçalar, cihazlar da mevcuttur. Örneğin bir webcam, yazıcı veya klavye, mouse bunlara birer örnektir.

Laptop Klavyesi Nasıl Kapatılır ?

Ve bazen bilgisayarımızdaki parçalar arıza yaptığında veya bilgisayar üzerinde gelen donanımı beğenmediğinizde bunu değiştirmek isteyebilirsiniz. İşte bu makalemiz laptop klavyesi ile ilgili. Laptop üzerinde bildiğiniz gibi yerleşik bir klavye takımı geliyor.

Yani masaüstü bilgisayarda olduğu gibi tak çıkar şeklinde değil. Tabi ki önceliğimiz laptop un üzerindeki dahili klavyeyi kullanmak üzerinedir. Ancak bazen bazı nedenlerden dolayı harici bir klavye kullanmamız gerekebilir.

Bu nedenlerden bazıları; laptop klavyesinin bozulmuş olması, klavyenin rahat olmaması, veya belli bir süreliğine başka nedenlerden klavyeyi devre dışı bırakmak istememizden olabilir. Kısaca herhangi bir nedenden dolayı istediğimizde laptop klavyesini nasıl kapatırız ?

Arkadaşlar tabi ki bunun bir kaç yolu var. Ancak bazıları sizin için zor olabilir. Ama yine de kısaca tüm seçeneklere değinelim. Öncelikle klavyeyi tamamen iptal etmek istiyorsanız, yani artık laptop a harici klavye takarak devam edecekseniz, laptop klavyesini sökebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows is Loading Files' da Kalıyor Çözümü !

Daha doğrusu klavyenin bağlantı kablosunu sökerseniz, klavye devre dışı kalacaktır. İşte bu işin zor kısmı da az da olsa bu konuda teknik bilginizin olması gerekmektedir. Aslında internetten bir kaç laptop klavyesi sökme videosu izlerseniz bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Klavyeyi söküp, bağlantı kablosunu çıkarıp, klavyeyi yerine oturtarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında bazı laptop modellerindeki klavyenin sürücü yazılımının ayarlar kısmından klavye devre dışı bırakılabiliyor.

Son olarak şimdi göstereceğimiz yöntem ile istediğiniz zaman klavyeyi devre dışı bırakabilirsiniz. Yapacağımız işlem bilgisayardaki aygıt yöneticisinden klavyenin sürücüsünü kaldırmaktır.

Hemen Bilgisayar sağ tık – Yönet diyelim.

laptop-klavye-kapatma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra gelen ekranda Aygıt Yöneticisine basalım ve orta kısımdan Klavyeleri genişletelim.

klavye-nasil-kilitlenir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak Klavyeler altındaki klavye aygıtına sağ basalım ve cihazı kaldır – tamam diyerek klavyeyi pasif edelim. İşte bu şekilde hem laptop hem de masaüstü klavyesini istediğiniz zaman kilitleyebilir, devre dışı bırakabilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*