Mail Order Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

mail-order-nedirİş yerlerinin, VISA, MasterCard/EuroCard kredi kartı sahiplerine, alışveriş imkanı sunan çağdaş bir alışveriş hizmeti olup, Mail Order işlemleri sadece Kredi Kartları ile yapılabilir.

Avantajları Nelerdir?

Alışveriş yapmak için işyerine gelmenize gerek kalmaz. Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde olurlarsanız olun,mail faksla ya da yalnızca bir telefonla sipariş verme rahatlığını yaşarsınız.

Mail Order/Telefon Order Nasıl Çalışır?

Form ile; müşteri almak istediği ürünün niteliği, fiyatı gibi temel bilgilerin bulunduğu formu doldurup imzalar****** kredi kartı numarasını ve son kullanma tarihini belirtir. Müşteri, formu e mail ya da faksla işyerimize gönderdiğinde, almak istediği ürün ya da hizmetin karşılığını kartla ödemeyi kabul etmiş olur.

Müşterinizden gelen bu talepleri, listeler halinde faks ile ulaştırabildiğiniz gibi, Bankanızın ücretsiz olarak sunmuş olduğu file transfer yöntemi ile de gönderebilir ve aynı gün taleplerinizin sonucunu alabilirsiniz.

Telefon ile; müşteri almak istediği ürünü size telefon ile iletip kart numarasını ve kartın son kullanım tarihini vermek sureti ile işlem yapabilir. Bu durumda size banka tarafından verilmiş bir POS terminalini kullanarak anında onay alabilirsiniz. Bankadan onay aldıktan sonra, ürün ya da hizmeti müşteriye ulaştırır. Onaylanan işlem banka tarafından hesaba kaydedilir.

Mail Order ile ödeme yapmak güvenli mi?

Mail Order, sadece sizin onayınız ile kredi kartınızı kullanarak ödeme yapmanızı sağlar. Yazılı ve imzalı onayınız olmadan ödeme gerçekleştirilemez. Bu sebeple Mail Order güvenilir bir ödeme sistemidir.

Mail order ile verdiğiniz ödeme talimatı imzanızı ve o günkü tarihi içeren form sadece bir kez kullanılabilir.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ekonomi Bakanlığı E-İmza Java Sorunu Çözümü
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*