Masaüstüne Attığım ve Kaydettiğim Dosyalar Siliniyor ?

masaustu-dosyalari-kendiliginden-siliniyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Güvenlik kategorimize yazıyoruz. Makale konumuz ise bilgisayar masa üstünde oluşturulan dosyalar siliniyor konusu ile ilgili olacak. Artık dijital çağda yaşıyoruz ve bu ortamda iş yapıyoruz.

En önemli işlerimizi internet ve bilgisayarlar ile yapıyoruz. Artık kağıt kalem devri bitti. Bu yüzden dijital ortama bir şey olursa elimizde hiç bir şey kalmayabilir. Bunun çözümü ise virüs programları değil devamlı yedek almaktır. Bilgisayara kaydettiğimiz dosyalardan bahsediyorum. Bu makale de anlatacağımız üzere sizin de bilgisayarınızdaki belgeler kayboldu ise bunun en yüksek ihtimali bilgisayarınıza virüs girmiş olmasıdır.

Masaüstüne Kopyaladığım Dosya Siliniyor

Virüs dosyalarınızı silmekle yada kaybetmekle beraber geride başka izler de bırakabilir. Bunlardan birisi de yeni oluşturulan belgelerin silinmesi olarak görülüyor. Diyelim ki masaüstünde bulunan tüm dosyalar durduk yere silindi. Ve siz bunu önemsiz görerek çalışmaya devam etmek istediniz.

Ve masaüstüne yeni dosya attınız yada oluşturdunuz. Ancak masaüstünü yenilediğinizde dosyalar siliniyor ise virüs halen bilgisayarınızda demektir. Bu sorunu çözmek için bugün en etkili virüs tarama programlarından biri olan Combofix i kullanacağız ve virüslerden tamamen kurtulacağız.

 • Öncelikle hemen Combofix son sürümü indirin. ( Combofix Son Sürüm İndir )
 • Açık olan programları kapatın ve Combofix i çalıştırın.
 • İşlem bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun giderilip giderilmediğini denetleyin.

İşte hepsi bu kadar. Yukarıda anlatılan işlemleri yaptığınızda sorunun düzelmiş olduğunu göreceksiniz.

Önemli Not; Eğer sorun belli bir süre sonra yine tekrarlarsa bundan sonra yaşanabilecek olan tüm riskleri ortadan kaldırmak adına bilgisayarınıza format atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ms-Dos Eğitimi | Cmd Komutları ve Kullanımı

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

4 thoughts to “Masaüstüne Attığım ve Kaydettiğim Dosyalar Siliniyor ?”

 1. Merhaba sayın admin. ben pc’me format attım sonra masaüstüne bazı oyunlar kurdum kurduğum programlar kaldı ama diyer sonra koyduğum şey kayboldu virüs programım var adı:Age ANTIVİRÜS FİREE bunla dediğiniz işlemleri yapsam olur diye düşünüyorum

  Teşekkürler

 2. Merhaba telefonumdaki resimleri masa üstüne kopyalarından sonra bir anda dosya kayboldu bilgisayarda değil aradım ama bulamadım ne yapabilirim ?

  1. Merhaba Hülya, problemin makalede anlattığımız gibi bilgisayarında virüs olması olabilir. Bu nedenle yine makale de anlatıldığı gibi bilgisayarını temizle ve işlemini yeniden test et. Eğer problem devam ederse dosyalarını aktarma sırasında bir hata yapıyor olabilirsin. Son olarak aynı işlemi farklı bir bilgisayarda denemek de problemin senin bilgisayarında olup olmadığını görmen de yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*