Okey Oynamak İçin Hangi İnternet Sitesini Tercih Etmeliyim?

okey-oynamak-icin-hangi-internet-sitesini-tercih-etmeliyimİnternetten Okey Oynamak Çok Kolay!

Farklı kültür ve gelenekleri birbirine zarar vermeden yaşatan ülkemiz farklı oyunlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Bu oyunların başında her kültür ve yaştan insanların oynamayı tercih ettiği bir masa oyunu olan okey gelmektedir.

Okey oynaması kolay olan ve kişilerin stresini atmasına yardımcı olan bir oyun türüdür. Oyun esnasında oyuncular arasında geçen sohbetler de bu oyunun sevilmesine yardımcı olmaktadır.

106 taştan oluşan okey kişinin hafızasını ve şansını kullandığı bir oyundur.

Okey Çeşitleri Ve Kuralları

Geçmiş yıllarda okey masasında oynanan okey teknolojinin gelişmesi ve insanların internet ortamında zaman geçirmesi ile sanal ortama taşınmıştır. Okeyin farklı çeşitleri bulunur ancak gidişat çok farklılık göstermemektedir.

34, 51 ve 101 Okey adında farklı okey oyunları vardır. Öğrenilmesi kolay olan ve oyun gidişatı benzerlik gösteren okey oyunu okey oyna adı altında sanal ortamda da oynanabilmektedir. Oyunun adına göre ıstakanızda ki okey taşlarınızın toplamı aynı sayıya sahip olmalıdır.

Örnek verilecek olursa Okey 101 de taşlarınızın toplamı 101 rakamını geçmelidir. 34 ve 101 okey oyununu oynuyor iseniz size 21 taş verilir. 51 okey oyunu oynuyor iseniz 14 taş verilir. Okey oyununa başlarken açılışı yapacak oyuncuya fazladan bir taş verilir.

Açılışı yapan oyuncu sağında ki oyuncu ile arasına gereksiz gördüğü bir taşı atar. Sırası gelen oyuncu ise bu hamleye iki şekilde cevap verir. Ya açılışı yapan oyuncunun attığı taşı alır ya da ortada dizili taşlardan bir adet alır.

Oyunun püf noktası ise elinizde ki taşlar oyunu bitirebiliyorsa açılışı yapan oyuncunun taşını almalıdır.

İnternetten Nasıl Okey Oynanır?

İnsanlar yoğun iş hayatında bedenen ve ruhen yorulmaktadır. Bu yorgunluğu sevdikleri ile geçirerek ya da ev ortamında dinlenerek geçirmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Emsisoft Internet Security Pack Full 9.0.0.4668 Türkçe Full İndir

Kahvehane ve eğlence mekanlarında oynanan okey oyunu farklı kişiliklerde insanları tanımak ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenlere hizmet vermek amacı ile sanal ortamda da oynanmaktadır. www.okeyoyna.net sitesinden online okey oynama keyfini yaşayabilirsiniz.

Sanal ortamda canlılık kapasitesi yüksek olan okey oynamak istiyor iseniz okey oyna sitesinden oynayabilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*