Önemli Bilgisayar Tanımları ( Bölüm 2 )

bilgisayar-tanimlariWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altında yayınlayacağız.

Makale konumuz ise kısa ve önemli bilgisayar tanımları. Daha önceki makalemiz olan Önemli Bilgisayar Tanımları İsimli makelemizin devamı niteliği taşıyan bu makalemizinde yararlı olması dileğiyle..

Bilinmesi Gereken Önemli Bilgisayar Tanımları Nelerdir ?

3B Yazıcı; Endüstriyel ve ticari 3B yazıcılar birkaç yıldan beri, prototiplerin hızlı üretimi (hızlı prototipleme) ve bağımsız parçaların, küçük objelerin üretimi (hızlı üretim) için kullanılıyordu. Lazer sinterleme / eritme ya da stereolitografi yöntemlerini kullanan bu yazıcılar, mikrometre kalınlığındaki metal ya da seramik tozu katmanlarını birleştirerek veya lazer ışınları ile sıvı plastiği serleştirerek objeleri meydana getiriyorlar.

Hdmı Çıkışı; Hdmı çıkışı ile pc, ps, kamera vs gibi aygıtları televizyona bağlayabiliriz.

Windows Blue; Windows 8 in açıklarını kapatmak için çıkmış olan işletim sistemidir.

Ultrabook; İnce ve küçük bilgisayarlardır. Cok fazla güçlü değillerdir.

IPS Teknolojisi; IPS, küçük görüş açıları ve düşük kaliteli renk üretimini çözmek amacıyla geliştirilen bir teknolojidir.  İlk olarak 1996 yıllarında kullanılmaya başlayan IPS teknolojisini şimdilerde hayatımızda önemli bir yere sahip olan telefonlarımızda, tabletlerimizde ve monitörlerimizde görebiliriz.

Nas; Nas ile ağa esktra depolama alanı eklenebilir.

Raid; Harddisk in performansını arttırma yöntemidir

Yapay Zeka; İnsan gibi düşünebilen teknoloji.

Vpn; VPN yi bazı bılgılerın gızlı tutulmasını ıstıyorsak kullanırız. herkesın kullandığı ınternetten kendımıze özel sanal bır ortam kurmak ıcın yazılımal olarak mevcut fızıksel ortamdan sanal alan meydana getırrız. VPN güvenlı iletişim ıcın şarttır.günümüüzde en cok kullnılan yapıdır.

Stabil; Kararlı halde, belirli bir denge içinde olan, sağlam, dayanıklı anlamlarında kullanılan bilgisayar terimi.

3G Modem; Çalışması çok basit olan bu portatif aletler kullanıcı dostu kolay anlaşılır ara yüzü sayesinde internete dilediğiniz her yerden kaliteli bir bağlantı imkânı sunan USB flash bellek boyutlarında bir bağlantı cihazıdır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Laptop, Notebook Şarj Süresi Nasıl Uzatılır ?

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*