Online Cv Hazırlama Sitesi

online-cv-hazirlama-sitesiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü yazımızı İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise özellikle iş arayanlar için faydalı olacak online cv hazırlama sitesinin kullanımı ile ilgili olacak.

Ekmek aslanın ağzında sözünü neredeyse duymayan kalmamıştır sanırım. Ancak şu devirde ne yazık ki artık aslanın boğazına kadar indi.

Yani iş bulmak ve para kazanmanın çok zor olduğu bir dönemdeyiz. Eskiden sadece kendi mesleğimiz ile ilgili işlere bakarken, şimdi tüm ilanlara bakıyoruz.

Yani ben bilgisayar işleri yapıyorsam farklı bir dalda iş ilanlarına başvuru da yapabiliyorum. Tabi ki son yıllarda iş bulmayı kolaylaştıran bir neden var.

Buda tabi ki internetin iyice yaygınlaşması ile online iş ilanlarına da başvurulabilmesi.

Ancak ister online olarak isterseniz eski yöntem ile mülakat şeklinde bir işe başvurun, mutlaka yanınızda olması gereken bir şey vardır.

Sanırım zaten hemen aklınıza gelmiştir. Tabi ki öz geçmiş yani cv den bahsediyorum.

Bir iş verenin sizi tanıması, vereceği işi yapıp yapamayacağınızı anlayabilmesi için iş başvurusu sırasında cv nizin sürekli yanınızda hazır olması gerekir.

Ve eğer mümkünse cv nizin iyi görünmesi yani karışık olmaması gerekir. Peki iyi bir cv nasıl hazırlanır ?

Daha doğrusu hem iyi hemde basit şekilde cv hazırlamak için hangi programı veya siteyi kullanacağız ? Bu sorularınızın cevaplarına da yavaştan geçelim istiyorum.

cvlogin İle Online Cv Oluşturun

Benim de bundan yıllar önce hazırladığım öz geçmişim yani cv dosyam bayağı eskidiği için internette cv oluşturma sitesi aramaya karar verdim.

Artık yeni ve daha güzel bir cv oluşturmanın vakti gelmişti. Ve cvlogin sitesini oldukça beğendim.

cvlogin online cv oluşturma sitesinde oldukça basit ve hızlı şekilde şimdi anlatacağımız şekilde cv nizi oluşturabilirsiniz. Öncelikle hemen cvlogin.com/tr adresine gidiyoruz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Spdy Nedir ? Spdy İle Http Arasındaki Farklar Neledir ?

Gördüğünüz gibi sitenin Türkçe dil seçeneği sürümüne giriş yaptık. Eğer daha sonra cvlogin.com adresine gittiğinizde karşınıza yabancı dil halinde gelirse şaşırmayın diye belirtmek istedim.

Hemen sağ üstteki dil seçeneğinden yeniden Türkçe arayüze geçebilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran geliyor.

online-cv-sitesi

 

Yukarıda gördüğünüz gibi hemen cv nizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Yine resimde görüldüğü gibi Hoş geldiniz yazan altı açık kırmızı olan bilgi bandında sitenin nasıl kullanılacağına dair ipuçlarını görebilirsiniz.

Ancak makalemizde tüm sitenin kullanımını anlatacağımız için pek buna ihtiyacınız olmayacaktır.

Arkadaşlar az önce de belirttiğimiz gibi hemen bu ekrandan online olarak cv nizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ancak bizim tavsiyemiz öncelikle hemen sağ üst taraftan siteye kayıt olmanız ve işlemlere öyle devam etmenizdir.

Çünkü zaten tüm işlemleri bitirdiğinizde hazırladığınız öz geçmişi indirmek için siteye kayıt olmanız gerekiyor.

Ancak oldukça hızlı şekilde kayıt olabilirsiniz. Hem böylece oluşturduğunuz cv sistemde kayıtlı kalıyor ve ne zaman ihtiyacınız olursa giriş yaparak öz geçmişinize ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca CV’nizi cvlogin.com/cv/isim.soyad linki altında online olarak paylaşma imkanınız da bulunuyor. Şimdi öncelikle sağ üstten üye ol butonuna basalım.

Karşımıza aşağıdaki kayıt sayfası gelecektir.

oz-gecmis-hazirlama-sitesi

 

Yukarıdaki sayfada isterseniz 4 basit alanı hızlıca doldurarak kayıt olabilir veya benim yaptığım gibi hemen Facebook ile giriş diyerek yaklaşık 2 saniyede kayıt ve giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra şimdi yeniden ana sayfaya gelelim ve cv mizi oluşturmaya başlayalım.

Siteyi sizlere parça parça anlatmak istiyorum.

Aşağıda gördüğünüz gibi sitenin en üst mavi bandında sitenin Blog sayfasına ulaşabilir, sosyal medya sayfalarına bakabilir, site dil seçeneğini değiştirebilir veya profiliniz, üyeliğiniz ile ilgili işlemler yapabilirsiniz.

cv-olustur

 

Şimdi gelelim bir alt kısma. Hemen aşağıda gördüğünüz menülerde ise soldan sağa doğru şu işlemleri yapabilirsiniz;

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Youtube Toplu Video İndirme

cv-hazirla

 

Yeni; Şu ana kadar yaptığınız değişiklikleri siler ve yeniden, temiz cv sayfası açar.

Import; Facebook ve Linkedin gibi ağlarda bulunan bilgilerinizi doğrudan cvlogin cv oluşturma sitesine aktarır.

Kaydet; Yaptığınız değişiklikleri kaydeder.

İndir; Hazırladığınız cv yi Pdf olarak indirmenizi sağlar.

Renkli şablonlar; İndir ve Dosya Ekle menüleri arasında gördüğünüz kısımda ise cv niz için en güzel şablonu seçebilirsiniz.

Dosya Ekle; Cv nize bir resim veya Pdf dosyası eklemenizi sağlar. Bu dosya bir sertifika dosyası veya farklı bir şey olabilir.

Sayfa Numarası; Cv dosyanıza sayfa numarası ekleyip kaldırmanıza yarar.

Fotoğraf; Cv nize resminizi ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Yardım; Tıpkı herhangi bir programda olduğu gibi site ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm konularda yardımı burada bulabilirsiniz.

Bu kısmı da geçtik. Şimdi esas kısma yani bilgilerimizi gireceğimiz son kısma geldik. Bu kısımda aşağıdaki gibidir.

cv-sitesi

 

Yukarıda gördüğünüz gibi şablonumuzu seçtikten sonra artık yalnızca ilgili alanların üzerine gelip kendi bilgilerimizi gireceğiz.

İlgili alanların üzerine geldiğinizde yukarıda gördüğünüz gibi sarı kutucuk beliriyor. Bu kutucuğun sağ tarafındaki menüden satır silip, satır ekleyebilir veya ilgili alanın türünü değiştirebilirsiniz.

Yine bu sarı kutucuğun sol tarafındaki oklar ile ilgili alanı aşağı alabilir veya yukarı taşıyabilirsiniz.

Şimdi geldi online olarak hızlı ve etkili şekilde hazırladığımız bu cv mizi kaydetmeye yani indirmeye veya paylaşmaya.

Bunu yapabilmek için az önce de gösterdiğimiz hemen yukarıdaki İndir menüsüne basın veya sağ üstteki isminizin yazdığı menüye gelin ve açılan seçeneklerden Bana Özel – Öz Geçmişim menülerini takip edin.

Bu iki adımda da aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız.

cv-nasil-hazirlanir

 

Yukarıdaki sağ kısımdan hemen cv nizi Pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  4G Hakkında Herşey ! Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Sol kısımda ise paylaşacağınız kişilerin online olarak cv nizi görebilmeleri için cv linkinizi yani adresinizi görebilirsiniz.

Ancak yukarıda sol kısımda gördüğünüz gibi benim cv adresim cvlogin.com/cv/d15d630e515927039014d4786174e1fc şeklinde görünüyor.

Bunu daha güzel ve basit hale getirmek için hemen yukarıda gördüğünüz gibi değiştir butonuna basın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

cv-yap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi kutucuğa cv niz için kullanmak istediğiniz adresi yazın ve aşağıdaki kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Artık cvlogin.com/cv/ali.yalcin adresini iş başvurusu yapacağım kişilere göndererek cv mi online olarak görmelerini sağlayabilirim. İşte hepsi bu kadar!

Hemen Online Cv Oluştur

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*