Online Photoshop Sitesi

online-photoshop-sitesiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Grafik kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise online Photoshop sitesi hakkında olacak.

Artık sanırım Adobe firmasının dünyada belki de en fazla kullanılan ve en çok bilinen grafik programı Photoshop’u bilmeyen yoktur.

Genç kesim yine bir şekilde okulda falan öğrenip biliyor ancak yaşlılar bile genelde magazin haberlerinden falan duydukları için onlar da biliyor.

Sürekli yok şu ünlünün burnu Photoshop ile yapılmış veya şu ünlü göbeğini Photoshop ile aldırmış gibi yorumlar yapılıyor.

Yani kısacası Photoshop, pek ünlü ve gerçekten bu ünü de hak eden bir grafik programıdır.

İnternet üzerinde Photoshop uzmanlarının yaptıkları çalışmaları zaten gördüğünüz de Photoshop ile her grafik işinin, her düzenlemenin yapılabileceğini görürsünüz.

Okullarda öğretilen bilgisayar programlarından biridir de aynı zamanda. Ancak tabi ki Photoshop her zaman yanımızda olmayabiliyor. Yani bilgisayara kurularak çalışan bir program olduğundan, Photoshop kullanabilmek için bilgisayarın da sürekli yanımızda olması gerekiyor.

Tarayıcıdan Kullanılabilen Photoshop

Bu nedenle eğer grafik işleri ile uğraşan biriyseniz internet üzerinden yani online çalışan Photoshop benzeri bir uygulama bulmanız sizin için önemlidir. İşte bu makalemizde Pixlr sitesinin Editör özelliğinden bahsedeceğiz.

Pixlr’ın adeta online Photoshop görevi gören Editör aracı ile zor anlarınızda neredeyse pek çok grafik işini internet üzerinden yapabilirsiniz. Ben bu Pixlr Editör aracını yıllar önce keşfetmiştim. O zamanlar Habertürk’ de bilgi işlem elemanı olarak staj yapıyordum.

Tabi firmada lisansı olmayan Photoshop programları kullanılıyordu ve bir gün denetimcilerin gelip yazılımların lisanslarını denetleyeceği haberi gelmişti. Acilen lisanssız Photoshop’ lar kaldırılmalı ve oradaki grafikçilerin Photoshop yerine kullanabilecekleri bir program bulunması gerekiyordu.

Başımızdaki ağabeyler aradı taradı sonunda bu Pixlr Editör ü buldu. Ve denetim bitene kadar oradaki insanlar da internet üzerinden bu aracı kullanmışlardı. Peki bu online Photoshop uygulaması nasıl kullanılır ?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Adobe Photoshop Configuration Error 16 Hatası Çözümü

Öncelikle pixlr.com/editor adresine gidelim. İlgili adrese gittiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

pixlr-editor-kullanimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki ekranda Photoshop da olduğu gibi boş bir belge açabilirsiniz veya bilgisayarınızdan bir resim açarak düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bu adımı geçtikten sonra aşağıda gördüğünüz gibi ekranın tamamı aktif olacaktır.

online-photoshop-kullanimi

 

Yukarıda gördüğünüz gibi arkadaşlar Photoshop da olduğu gibi araçlar, orta kısım ve sağ panel geldi. Tabi ki tamamen Photoshop kadar olmasa da en azından tarayıcı üzerinden en iyi Photoshop alternatifi uygulamanın bu olduğunu düşünüyorum. Zaten kullanmaya başladığınızda sizde bunu göreceksiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*