Online Seo Testi

online-seo-testiWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemiz de biraz farklı bir şey yapmak istedik. Ve makale anlatımı yerine seo testi uygulaması oluşturup sizler için yayınlamaya karar verdir. Oluşturduğumuz bu online seo testi sayesinde kendi seo bilgisi seviyenizi ölçebilirsiniz. Bilgidiğiniz gibi seo denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Seo Hocası tarafından hazırlanan bu testi sizler için bizde yayınlıyoruz. Yararlı olması dileğiyle.. Başarılar..

Online Seo Testi

Seo Hocası’ nın Seo İle İlgilenenler İçin Hazırladığı Seo Testini Sizlerle Paylaşıyoruz. Kendinizi Deneyerek Seo Bilginizi Ölçebilirsiniz.

Aşağıdakilerden hangisi anahtar kelimelerinizi ekleyebileceğiniz en az öneme sahip alandır?

 
 
 
 
 

Hangisi hem arama motorları hem de kullanıcılar için en iyi URL yapı seçeneğidir?

 
 
 
 
 

Aşağıdakilerden hangisi sitenizin/sayfanızın arama motorları tarafından indexlenme sıklığını arttırmak için yapılacak en iyi işlemdir?

 
 
 
 
 

Aşağıdakilerden hangisi arama motorlarından gelen trafiği ve arama sıralamalarınızı iyileştirmenize yarayan tekniklerdendir?

 
 
 
 
 

Hangisi sitenize verilen bir linkin değerini ölçmek için en kötü kriterdir?

 
 
 
 
 

Arama motoru optimizasyonuna Meta Description tagının katkısı nedir?

 
 
 
 

Hangi içerik tipi arama motorları (Google, Yahoo!, Bing & Ask.com) tarafından en kolay taranır?

 
 
 
 
 

Aşağıdaki site yapılarından hangisi arama motorlarının bir siteyi gezinmesine en büyük engel teşkil eder?

 
 
 
 
 

SEO ve SEM arasındaki kabul edilen farklılık nedir?

 
 
 
 
 

Belirli bir arama terimi için aşağıdakilerden hangisi genellikle önemli bir faktör olarak değerlendirilmez?

 
 
 
 
 

Bir site için “Flat architecture” (düz mimari) söz konusu olduğunda neyi minimize etmeyi amaçlarsınız?

 
 
 
 
 

Aşağıdaki karakter limitlerinden hangisi title tag limitlerken kullanmak için en iyisidir?

 
 
 
 
 

Aşağıdakilerden hangisi kaliteli title tag (başlık etiketi) oluştururken kullanılacak iyi yöntemlerden değildir?

 
 
 
 

Sitenizde sitemap olarak adlandırılan sayfa, diğer sayfalarınıza düzenli, organize ve liste formatında link verir, önemlidir çünkü…

 
 
 
 

Aşağıda listelenen arama motorlarından hangisi web siteleri & sayfaları sıralamak için kullanılan “TrustRank” konseptinin patentine sahiptir?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Google Arama Algoritmaları Nelerdir ?
 
 
 
 
 

Neden sayfa üzerinde internal linking söz konusu olduğunda mutlak (http://www.seohocasi.com/seo/) link yapısı göreceli olan (“/seo/”) link yapısından daha iyidir?

 
 
 
 

Makale listeleri, çoklu sayfalı makaleler ve bloglarda görülen sayfalama (pagination) özelliğinden kaynaklanan duplicate content (yinelenen içerik) sorununu nasıl çözersiniz)

 
 
 
 

Eğer sitenizin URL’lerini düzenler, günceller, yeni versiyonlarını oluşturursanız eski URL’leri ne yapmalısınız?

 
 
 
 
 

Aynı anahtar kelimeyi hedefleyen, aynı alana ait farklı sayfalarınız olduğunda aşağıdakilerden hangisini yapmanız en doğrusudur?

 
 
 
 

Bir URL’de bulunan içerik ile o sayfanın asıl versiyonu olan URL arasında bir bağlantı, ilişki kurmak istersiniz. Bu sayfaya, asıl versiyona verilen ad:

 
 
 
 
 

Aşağıdaki alan uzantılarından hangileri arama motorları tarafından genellikle daha yüksek güvenilirlik ve otorite ile ilişkilendirilirler?

 
 
 
 
 

Bir sitenin ana sayfasına gelen kaliteli linkler o sitenin alt sayfalarının da değerlenmesini sağlarlar.

 
 

Hangi http sunucu cevap kodu bir dosyanın artık erişilmez olduğunu, o URL’de bulunmadığını gösterir?

 
 
 
 
 

Spam dolu siteler ve bloglar sizin sitenize link vermeye başladılar. Bunun sizin sitenizin arama motoru sıralamalarına etkisi ne olur?

 
 
 
 

Google toolbar değerine göre PageRank 3 olan, çok güçlü ve güvenilir bir alandan alınan link, PageRank 4 olup daha zayıf bir alandan alınan linkten daha değerli olabilir

 
 

Google örümceklerinin gezebilecekleri en büyük dosya boyutu nedir?

 
 
 
 

Genel olarak www ve www’siz URL’lerin aynı içeriğe sahip olmaları, aynı içeriğe çözümlenmeleri doğru bir uygulama olarak mı kabul edilir?

 
 

Hangi HTTP sunucu kodu bir sayfanın geçici olarak taşındığını ve eski linkin yeni yere etki taşımaması gerektiğini söyler?

 
 
 
 
 

Aşağıdakilerden hangisi hedef kelimelerinde Google’da sıralanmada en az zorluk yaşar?

 
 
 
 
 

Bütün önemli anahtar kelimelerinizi Meta Keywords tagı içerisine eklemenin avantajı nedir?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  SEO Çalışmalarınızı Sezgin Mercan SEO Bloğu ile Geliştirin
 
 
 
 
 

Hangi link inşa taktiğini arama motorları zımnen destekler?

 
 
 
 
 

Hangi HTTP sunucu kodu bir sayfanın kalıcı olarak yer değiştirdiğini ve eski sayfalardaki linklerin yeni sayfalara etkilerini geçirmelerini söyler?

 
 
 
 
 

Aşağıdaki faktörlerden hangisini arama motorları linklere değer atarken kullanırlar?

 
 
 
 
 

Anahtar kelimeniz ile eşleşen bir alan adına sahip olmanın (örneğin seo hocası için seohocasi.com alan adı gibi) arama motoru sıralamalarına belirgin bir faydası yoktur.

 
 

Aşağıdaki taglardan hangisini bir sayfanın arama motorlarının indexlerine girmeden linklerine değer geçirmesini istediğiniz bir durumda header alanına eklemelisiniz?

 
 
 
 
 

Aşağıdaki faktörlerden hangisi bir linkin değerini en az azaltır?

 
 
 
 
 

Google Local (yerel) sayfalarında listelenmek için aşağıdakilerden hangisi gereklidir?

 
 
 
 

Aşağıdaki arama motorlarından hangisi, ana indexi için ücretli eklenme servislerini kullanır (reklam amaçlı olanlar değil)?

 
 
 
 

Ne zaman meta description’ı sayfadan çıkarmanız tavsiye edilir?

 
 
 
 
 

Bir site ceza yemiş bir sayfa ya da site tarafından 301’lendiğinde zarar görmez.

 
 

Bir siteyi Google supplemental indexinden çıkmış bir sayfanın tekrar indexe girmesi için aşağıdaki stratejilerden hangisi en iyi çözümü sağlar?

 
 
 
 

Aşağıdaki metotlardan hangisi bir sayfanın arama motorları tarafından indexlenmemesini en fazla garanti eder?

 
 
 
 

Eğer belirli bir ülkeye özel TLD (üst seviye alan uzantısı, .jp veya .ca gibi) için sıralamaya girmek istiyorsanız aşağıdakilerden hangisi önemsizdir?

 
 
 
 
 

Aşağıdakilerden hangisi arama motorları tarafından cezalandırılmanıza neden olmaz?

 
 
 
 
 

Aşağıdakilerden hangisi ziyaretçilere grafik gösterip arama motorlarına HTML text göstermenin kabul edilebilir bir yoludur?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  SEO Eğitimi İçerikleri Nelerdir?
 
 
 
 

Yüksek arama hacmine sahip terimler için arama motorları genellikle tekil ve çoğul versiyonları birbirinden ayırmazlar (cep telefonu cep telefonları, oyunu oyunları gibi)

 
 

Belirli bir sorgu için siteniz organik sonuçlar arasından birinci sıraya çıkmış ise üst ücretli konumda listelenmek için ek reklam vermek genelde elde ettiğiniz arama trafiği bakımından ek olumlu bir etki üretmeyecektir.

 
 

Birçok liste barındıran, kategori ve alt kategorilere sınıflandırılmış içerik barındıran bir ihale sitesinin SEO çalışmasını yürüttüğünüzü farz edelim. En fazla arama motoru trafiği faydası sağlamak için süresi dolan ve artık var olmayan tekil ürün

 
 
 
 
 

Hangisi en yüksek ihtimal bir linkin değerini düşürür?

 
 
 
 
 

Aşağıdaki arama motoru / ülke eşleştirmesi seçeneklerinden hangisinde o ülkedeki en popüler arama motoru kombinasyonunu göstermemektedir?

 
 
 
 
 

Arama motorları iFrame içerisindeki içeriğin nerede olduğunu varsayarlar?

 
 
 

Eğer link satın aldığınız şirket bir arama motoru tarafından yakalanırsa (keşfedilip cezalandırılırsa), sizin onlardan satın aldığınız linkler

 
 
 
 
 

Duplicate content (yinelenen içerik) temelde site-dışı bir problemdir. Site-içi olmaktan çok, çalınan ve tekrar yayınlanan içerik yüzünden oluşan lisans anlaşmazlıkları ve telif haklarının çiğnenmesinden oluşur

 
 

“noindex, follow” sayfalardan gelen linkler ön tanımlı (“index, follow”) sayfalardan gelen linklerle tamamen aynı şekilde değerlendirilirler.

 
 

Hangisi büyük arama motorları tarafından alakalı veya popüler olma ölçümü için sıralama algoritmalarında kullanılmaz?

 
 
 
 
 

Eğer aynı içeriğe sahipseler, arama motorları örneğin seohocasi.com/seo ve seohocasi.com/seo/ adreslerini aynı sayfa olarak değerlendireceklerdir.

 
 

Linkfromdomain operatörü hangi bilgiyi gösterir ve hangi arama motorlarında kullanılabilinir?

 
 
 
 
 

AJAX kullanımı web siteler ve arama motorları için hangi ortak probleme neden olurlar?

 
 
 
 

Question 1 of 58

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*