Photoshop Yazı Sığdırma

photoshop-yazi-sigdirmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Grafik kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise Photoshop yazı sığdırma ile ilgili olacak. Photoshop bildiğiniz üzere en çok bilinen ve kullanılan grafik ve resim işleme programıdır.

Bu program ile istediğiniz görseli ortaya çıkarabilir veya mevcut görsel üzerinde sınırsız olarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Tabi burada sınırsız diyorum ancak tabi ki sizin Photoshop’ u ne kadar bildiğinize bağlı olarak kendi sınırlarınızı belirlersiniz.

Çünkü Photoshop oldukça fazla üst ve alt menüye sahip ve bu menülerin her birinin kendine özel yeteneklerinin olduğu gelişmiş bir görsel düzenleme programıdır. Kısaca Photoshop’ un ne olduğu ve neler yapabileceğiniz konusunda bilgi verdiğimize göre artık esas konumuza gelebiliriz.

Photoshop Pen Tool ile Yazı Yazma

Bir görsel hazırlıyoruz ve görsele yazı eklememiz gerekebiliyor. Yazıyı bir yerden kopyala yapıştır yapacağımızda yada elle yazdığımızda yazı resimden taşıyor veya istediğimiz şekilde hizalanmıyor. İşte bu sorunu çözmek için Photoshop’ta şekil içine yazı yazma işlemini yapacağız.

Yani Photoshop’ da bir yazı alanı belirleyip yazımızı yazarken o alanın dışına çıkmamasını sağlayacağız. Bu işlemi de Pen Tool ile yapacağız. Bu işlemi size boş bir Photoshop sayfasında yapmayı öğreteceğiz.

Burada öğrendikten sonra istediğiniz görsel üzerinde uygulayabileceksiniz. Öncelikle Photoshop programını açın ve yeni bir sayfa oluşturun. Daha sonra sol araç çubuğundan Pen Tool’u seçin.

pen-tool-yazi-yazma

 

 

 

 

 

 

Pen Tool’ u aldıktan sonra yapacağımız işlem istediğimiz yazı alanını belirlemek. Yazı alanı belirlemek için Pen Tool ile bir çerçeve oluşturmamız gerekiyor. Pen Tool ile bir noktaya tıklayın ve yazı alanını belirlemek istediğiniz noktalara tıklayarak devam edin.

Yazı alanını belirleme işleminizin en son noktası da ilk başladığınız nokta olmalıdır. Yani ilk nokta ile son noktayı birleştirdiğinizde alanınız belirlenmiş olacaktır. Örnek gösterim aşağıda verilmiştir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Photoshop "alt-click to define a source point to be used to repair the image" Hatası

photoshop-sekil-icine-yazi-yazma

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi Pen Tool ile yazı alanı seçimi yaptığınız alan çizgilerle görünecektir. Siz yazı Layer’ ını taşımaya çalıştığınızda yazı alanı da birlikte hareket edecektir.

Bir diğer önemli nokta ise Photoshop’ ta yazı alanını büyütmek küçültmek isterseniz yazı layerını Ctrl+t ile seçili hale getirip kenarlarından çekerek büyültüp, küçültebilirsiniz.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*