Pil Sorunu Olmayan Telefon Modelleri

pil-sorunu-olmayan-telefon-modelleriWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise batarya sorunu olmayan telefonlar hakkında olacak.

Cep telefonları ilk piyasaya çıktıkları dönemde sadece arama ve SMS gönderebilmelerinden dolayı yeteneklerinin sınırlı olması sebebiyle uzun pil ömürleri sunmaktaydılar.

Fakat günümüzde cep telefonlarından faydalandığımız alanların her geçen gün hızlı şekilde artması ve adeta bilgisayar gibi kullanmamız bize büyük kolaylıklar sunmakta.

Telefonların kullanım alanlarında yaşanan bu gelişim şüphesiz günlük yaşam içinde telefonlardan faydalanmamızı büyük ölçüde arttırmıştır.

Bu da beraberinde hızlı şekilde pil sorununu getirmiştir. En iyi pile sahip olan telefonların bile aktif kullanımda en fazla 2 gün performans sunabilmesi günümüzde telefonların pil sorunlarını gözler önüne sermektedir.

Eskiden telefonlar şarj süresi boyunca prize takılı bırakılırken, günümüzde adeta insanlar da prize takılı olan telefonların başında bekleyerek adeta kendilerini kısıtlamaktadırlar.

Telefonların günümüzde hızlı şekilde farklı bir evrimle sürecini yaşaması faydalanma şekilleri üzerinde de büyük değişiklikler yaşatmıştır.

Telefon satışlarının son yıllarda büyük artış göstermesi ile birlikte bilgisayar satışları da aynı doğrultuda düşüş göstermiştir.

Buradan şunu anlamak mümkündür; günümüz akıllı telefonları bilgisayarların yaptığı pek çok işi kolaylıkla yapabilmektedir.

Bizler de bu yazımızda pili en iyi olan, en uzun kullanım ömrü sunan telefonların neler olduklarından bahsedeceğiz.

Pil sorunu olmayan telefon modellerini ve mAH cinsinden kapasitelerini yazının devamından görebilirsiniz.

En İyi Pil Kapasitesine Sahip Telefonlar

bataryasi-guclu-akilli-telefonlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Günümüzde telefon denildiğinde yazılım anlamında iki tür telefon bulunmaktadır. İlki ANDROİD diğeri ise İOS.

Pil kapasitesinin yüksek olduğu telefonları genellikle ANDROİD cihazlarda görüyoruz.

 1. Dooge s60, 5.2 inç ekranı 64 GB dahili hafıza kapasitesi ve 5580 mAH pil kapasitesi ile telefon pil kapasitesinin en iyi olduğu telefonlar listesinde ilk sırada yer alıyor.
 2. Xiaomi Mi Max 3, 6.9 inç ekran büyüklüğü 4 GB ram kapasitesi ve 5500 mAH pil gücü ile Xiaomi en iyi pil gücüne sahip olan telefonlar listemizde 2. Sırada yer alıyor.
 3. Xiaomi Mi Max 3 Pro, 6.9 inç ekran büyüklüğü ile rahat ve konforlu bir kullanım sunan telefon 5400 mAH pil gücü ile yoğun kullanımda bile günü tamamen çıkarmanın yanı sıra orta kullanımda en az iki gün kullanım imkanı sunmaktadır.
 4. Xiaomi Mi Max 2, 6,44 inç ekran kapasitesiyle 5300 mAH pil performansı ile kullanıcılara harika bir deneyim yaşatmak üzere tasarlanan telefon Max3 serisinin bir alt modeli. Telefonun fiyatının max 3 modeline göre nispeten çok daha uygun olması ve pil gücünün yüksek olması en çok tercih edilen telefonlar arasında yer almasını sağlıyor.
 5. Lenovo P2, Lenovo’nun fiyat performans telefonlarından birisi olan Lenovo P2 modeli 5,5 inç ekran büyüklüğü ve 4 GB ram seçeneğinin yanı sıra 5100 mAH pil gücüne sahip olan bir telefon. Telefon 6,01 ANDROİD Marshmallow sürümü ile geliyor. Sadece bir arayüze sahip olması pil performansını daha fazla yansıtmasını sağlıyor.
 6. Asus Zenfone Max, 5,5 inç ekran büyüklüğü 5000 mAH pil gücü ile telefon fiyat performans listesinde yer alan bir diğer model.
 7. Lenovo Vibe P1, bir diğer Lenovo modeli olan telefon 5000 mAH pil performansı ile oldukça keyifli bir pil deneyimi sunduğu biliniyor.
 8. Samsung Galaxy A9 Pro, 5000 mAH pil serisinde Samsung’un en iyisi.
 9. Casper VİA A1 PLUS, 5000 mAH pil gücü ile yoğun kullanımda bile 2 gün şarj performansı.
 10. Asus Zenfone 3 Zoom, 5000 mAH pil gücüne sahip olan telefon 5.5 inç pil kapasiteli olarak geliyor.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Oyun Kenarları Siyah Çıkıyor | Oyunları Tam Ekran Yapamama Sorunu

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*