Ram’ in DDR Kaç Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

ram-farklariWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Donanım kategorimiz altında paylaşacağız. Makale konumuz ise ram türü öğrenme ile ilgili olacak.

Diyelim ki bilgisayarınıza ram ilavesi yapacaksınız ve bunun için ram modelinizi öğrenmek istiyorsunuz. O halde yapmanız gereken işlem çok zor değil.

Arkadaşlar raminizin kaç ddr olduğunu öğrenmek için bir kaç farklı yol var. Yani demek istediğim ram modelinizi bilgisayar kasasını açarak ve açmadan öğrenmeniz mümkün. Aşağıda belirtmiş olduğumuz yöntemler ile hem kasayı açmadan hemde açarak raminizin ddr kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.

DDR Kaç Oldugunu Ögrenme

Yol 1– Kasayı açmadan ddr kaç olduğunu öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili programı indirin. Kurulumu çok basit olan programı kurduktan sonra çalıştırarak ekranda raminizin kaç ddr olduğunu görebilirsiniz.

Yol 2– Kasayı açarak ddr kaç olduğunu öğrenmek için ram üzerinde bulunan etiketi öğrenebilirsiniz. Ram üzerinde ddr2, pc2 gibi kavramlar varsa ddr2, eğer ddr3 pc3 gibi kavramlar varsa ddr3 demektir. Eğer ram üzerinde etiket bulunmuyorsa ram çentik yerine bakarak ddr kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıda vermiş olduğumuz resimden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yine aşağıda vermiş olduğumuz ram bellek hız tablosuna bakarak raminizin ddr kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.

ram-ddr-kac

 

 

ddr-ram-hiz-tablosu

 

 

ddr2-ram-hiz-tablosu

 

 

ddr3-ram-hiz-tablosu

 

 

NOT; Makaleyi okuyarak anlamadıysanız makale videosunu izleyebilirsiniz.

makale-videosu-izle

 

 

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Stereo ve Mono Farkı

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

6 thoughts to “Ram’ in DDR Kaç Olduğu Nasıl Anlaşılır ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*