Renk Karışımı Sitesi | Hangi Renkler Karışırsa Hangi Renk Olur ?

renk-karisimi-sitesi-hangi-renkler-karisirsa-hangi-renk-olurWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise online renk karışımı sitesi ile ilgili olacak. Aslında konu biraz karmaşık olmuş olabilir. Yani makale başlığını ilk okuduğunuzda içeriğin ne olduğunu tam anlamamış olabilirsiniz.

Ancak tabi ki bu makaleyi bilinçli olarak arayanlar tam olarak istediklerini bulmuş olacaklardır. Ancak rastgele makalemizi okuyacak olan ziyaretçilerimiz için kısaca açıklamak isterim.

Renklerin hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Özellikle evimizin duvarlarının renkleri tüm hayatımızı bile etkileyebilir. Evimizin duvarlarının kapalı renkte olması bizim ruh halimizi olumsuz etkilerken, açık renklerde, özellikle bulut veya deniz renklerinde olması içimizi açacaktır.

İşte bu nedenle renk seçimi oldukça önemlidir. Burada evin duvarlarının renginden bir örnek verdim ama insanlar arabalarının rengi, herhangi bir başka eşyalarının rengi veya farklı nedenlerden ötürü pek çok şeyin rengine dikkat eder ve kendileri belirler.

Renk belirleyeceğimiz zaman direk ana renkleri vermek biraz iddialı ve kötü olabilir. Yani direk mavi veya kırmızı demek yerine bu iki rengin karışımı sonucu ortaya çıkan bir sürü ara renk daha hoş durabilir. Bu nedenle hangi renkler karışınca hangi renkler ortaya çıkar bunu bilmek önemlidir.

2 Renk Karışınca Hangi Renk Oluyor ?

Bu nedenle direk bildiğimiz ana renklerden başka binlerce ara renk tonu vardır. Ve aslında aradığınız renk aklınızda olan rengin bir tık koyusu veya bir tık açığı da olabilir. Peki renkler karıştığında ortaya çıkan yeni renk ne olur ?

Ve bu renklerin kodlarını nasıl öğreniriz ? Arkadaşlar internet üzerinde özellikle yabancı kaynaklı pek çok renk karıştırma sitesi var. Ancak sizler için şimdi belirteceğimiz 2 online renk karıştırma ve renk kodu bulma sitesi kesinlikle işinizi görecektir.

Renk karışım sitelerinden ilki Colorib in Color Mixer aracı. Hemen ilgili siteye gittiğinizde karşınıza aşağıdaki görünüm gelecektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Donanımlı Araçlar Özkaynak Turizm Farkıyla Hizmetinizde

renk-karisimlari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda da gördüğünüz gibi zaten sitenin kullanımı oldukça basit arkadaşlar. Hemen karıştırmak istediğiniz 2 rengi üstten ve alttan seçiyorsunuz ve Submit butonuna basıyorsunuz. Daha sonra ekranda seçtiğiniz renklerin ara renkleri yani renk tonları görünüyor.

Artık yalnızca mavi değilde mavinin tüm tonlarını seçebilme şansınız oluyor. Tabi ki burada kafanız karışmasın arkadaşlar. Yukarıda 2 mavi rengi seçtik diye belki ortaya çıkan yeni rengi net fark edememiş olabilirsiniz.

Ancak bir tarafı kırmızı diğer tarafı sarı seçtiğimizde orta kısımlarda turuncu renginin çıktığını göreceksiniz. Yani bu nedenle seçeceğiniz 2 rengi karıştırınca yeni bir rengin çıktığını göreceksiniz. Şimdi diğer sitemize geçelim.

Diğer online renk karıştırma sitemiz ise Try Colors sitesi. Yine bu kısımda da ilgili siteye gittiğimizde karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.

2-renk-karisinca-hangi-renk-olur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi bu sitenin de kullanımı oldukça basit. Hemen karıştırmak istediğiniz 2 rengi seçiyorsunuz ve ekrana o renkler karışınca hangi renk oluşuyor onun sonucu geliyor. Yine son rengin renk kodunu da ekran da görebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi sarı ve kırmızı ana renkleri karıştırdık ve sonuç olarak turuncu ara rengini bulduk. İşte bu şekilde yukarıdaki 2 adresi kullanarak eviniz veya eşyalarınız için tam olarak istediğiniz rengi bulabilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “Renk Karışımı Sitesi | Hangi Renkler Karışırsa Hangi Renk Olur ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*