Saç Ekiminde Donör Bölge Yetersizliği Nedir?

sac-ekim-donor-bolgeSaç ekimleri işlemlerinin belkide en temel noktasını donör bölge oluşturmaktadır.

Biliyorsunuz ki saç ekim işlemlerinde açılan kanallara yerleştirilen saç kökleri, kişinin kendi vücudunda bulunan farklı bölgelerden temin edilmektedir.

Temin edilen bu köklerin seçildiği ve bulunduğu alana donör bölge ismi verilmektedir. Saç ekim operasyonları sırasında donör bölgenin ne durumda olduğu, operasyon sonucunda başarı oranını direkt olarak etkileyen ana unsurlardandır.

Donör bölgeden yeteri kadar saç kökü elde edilebilecek ise, saç kayıpları ile oluşan açıklığın hangi boyutta olduğu pekte önemli değildir açıkçası. Bu konu ile ilgili en net bilgi konu ile ilgili

 uzmanlar tarafından ve işlem öncesi yapılan saç analiz testleri sonucunda verilebilecektir.

Bu analiz testlerinde donör bölgelerden alınabilecek sonuçlara dair veriler toplanmaktadır.

Toplanan bu veriler ışığında, saç kayıpları ile oluşan açıklığın hangi oranda kapatılabileceği hesaplanır. Hesaplamalar ile hastanın beklentisinin örtüşme durumuna göre işleme başlama tarihi belirlenir. Çünkü saç ekimleri uygulamalarında, sonucun hastanın beklentisi ile örtüşmesi oldukça önemli bir detaydır.

Yapılan işlemler her ne kadar doğru ve etkili bir sıra izlemeye, tüm detaylar atlanmadan ince bir işçilikle oluşturulmaya çalışılsa da; eğer ki, elde edilen sonuç danışanları memnun edecek düzeyde değilse ya da danışanın beklentileri ile örtüşmüyorsa operasyon başarılı bir şekilde sonuçlandı diyemeyiz maalesef.

Hastanın Beklentilerinin Karşılanması

donor-bolge-nedir

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, hastanın beklentilerinin ne olduğu operasyon başarısını belirleyen önemli faktörlerdendir. Bu yüzden de Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarıolarak, ön görüşmelerimiz sırasında hastalarımızın beklentilerine önem veriyor, olabilecek ve olmayacak tüm ihtimalleri gerekçeleri ile sunuyor ve paylaşıyoruz.

Etik uygulama açısından değerlendirildiğinde de doğru olan davranış budur. Eğer ki, hasta vücudunda belirlenen donör bölge, ihtiyaç duyulan açıklığın kapatmaya yetmiyor ise ve farklı donör bölgelerde bulunamıyor ise; bu durumda hasta bilgilendirilmeli, tüm olasılıklar danışan ile kesin bir şekilde paylaşılmalıdır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Saç Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı donör alanlar bulunuyor ise o bölgeler içinde saç analizleri yenilenmeli ve değerlendirmeler tekrarlanmalıdır. Tüm sonuçlar bir araya getirilerek danışan ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmalıdır. Fikir alışverişi sırasında, hastanın ve uzmanın aynı ciddiyet ile olaya yaklaşmaları oldukça önemlidir. Değerlendirmeler sırasında gerçekçi olmalı, olabilecek tüm ihtimaller değerlendirilmelidir.

Verici Donör Bölgenin Güçlendirilmesi

sac-ekimi-nasil-yapilir

 

 

 

 

 

 

 

Operasyon öncesi yapılan analizlerde donör bölgenin ihtiyacı karşılayamayacağına dair bir ihtimal ortaya çıkarsa, bu durumda pes etmek yerine olası tedavileri uygulamak mantıklıdır. Bu tedavi yöntemlerinden biri de, donör alanın güçlendirilmesi işlemidir. Genellikle saç bakım kombineleri ile yapılan bu uygulamaya, saç ekimleri işlemine başlamadan belirli bir süre önce başlanmaktadır.

Birkaç seans sonunda istenilen seviyeye gelen donör bölge için bazı durumlarda tek seanslık uygulama bile yeterli olabilmektedir. Saç yapınıza uygun bakım kombineleri ile uygulanan bu profesyonel seanslar sadece işlem öncesine has uygulamalar değildir. İstenildiği ve ihtiyaç duyulduğu takdirde, saç ekimleri uygulamalarından sonrada devam edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Saç ekim fiyatları konusundan bahsetmek gerekirse yurt dışına göre çok daha az fiyata, Türkiyede kaliteli saç ekimi yapılabilmektedir bu konuda kesinlikle gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz, ekim yaptırmazsanız bile bizlere sormak istediğiniz yada bakım yaptırmak isterseniz sizleri kliniğimize bekleriz.
Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*