Sizi Çok Fazla Kez Yönlendirdi Hatası

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise sitenizin yada girdiğiniz herhangi bir sitenin sizi çok fazla kez yönlendirdi hatası vermesi ile ilgili olacak.

Dikkat ederseniz bu makale hem bir web sitesi olanlar için hemde sitesi olmayan normal olarak sadece internet sayfalarını kullanan kullanıcılar için geçerlidir.

Arkadaşlar ilk olarak site sahipleri için err_too_many_redirects hatasını açıklayalım. Bu arada İngilizce olarak error too many redirects anlamına da geliyor bu hata ve zaten aldığınız hatada bu şekilde de yazdığını görürsünüz. Bu yüzden kafanız karışmasın.

Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki bu hata yani sitede yönlendirme döngüsü sorunu benim başıma Joomla sitede geldi. Joomla ile kurulmuş bir sitemde değişiklik yaptım. Değişiklik olarak yeni eklentiler kuruyordum. Sonra değişiklikleri kaydedip eklentinin sitede nasıl durduğuna bakmak için siteyi açtığımda her sayfada sizi çok fazla kez yönlendirdi hatası almaya başladım.

Site Sizi Çok Fazla Kez Yönlendirdi Nasıl Çözülür ?

Sonra bu hataya kurduğum eklentilerin sebep olacağını düşünüp eklentileri kaldırdım ve daha pek çok şey yaptım ancak yine de çözüm olmadı. Sonra biraz kurcalayarak çözüme kavuştum. Arkadaşlar Joomla site için çözüm şu şekilde, bu hataya sitenizde aktif olan bir uyumlu ek sebep oluyor.

Çözüm için ise yapmanız gereken Joomla admin paneline girdiğinizde yukarıdaki menülerden Eklentiler – Uyumlu Ekler kısmına girin. Şimdi yapmamız gereken deneme yanılma yöntemi. Yani buradaki uyumlu eklerin hangisinin sorun çıkardığını bilmediğimizden bunları tek tek devre dışı bırakarak siteyi açıp sorunun giderilmediğini deniyoruz. Daha hızlı yapmak için ise benim yaptığım şekilde sayfa sayfa devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz. Yani 3 sayfa uyumlu ek var ise ilk 1. sayfada kilerin hepsini seçip devre dışı bırakın ve siteyi test edin. Bu şekilde yaparak çözüme kavuşabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Php Sunucu Bilgilerini Öğrenme

Önemli Not; Arkadaşlar bu sorunun ya uyumlu eklerden yada kurduğunuz eklentilerden kaynaklandığını düşünmekteyim. Eğer sorun uyumlu ekler de değil ise bu seferde yine söylediğim gibi kurulu olan eklentileri tek tek devre dışı bırakıp etkinleştirerek siteyi test edin. Bu şekilde sitedeki döngü probleminden kurtulacağınızı sanıyorum.

Evet arkadaşlar Joomla için çözümü bu şekilde bulabilirsiniz. Peki WordPress yönlendirme döngüsü nasıl çözülür ? derseniz, yine size aynı şekilde Joomla da kullandığımız yöntemi kullanmanızı tavsiye edeceğim. Yani ben bu sorunun herhangi bir eklenti yada uyumlu ek yüzünden ortaya çıktığını düşünüyorum. Dediğim şekilde bunları devre dışı bırakıp etkinleştirerek denerseniz sonuca ulaşırsınız.

Bu arada son olarak normal internet kullanıcıları için sizi çok fazla kez yönlendirdi uyarısı ne sebeple olur ? ondan bahsedelim. Mesela ben Twitter a girmek istediğimde sizi çok fazla kez yönlendirdi uyarısı çıkıyorsa yüksek ihtimalle bilgisayarınızda virüs vardır arkadaşlar. Yada diğer bir olasılıkta Twitter da geçici bir sorun vardır. Eğer gün boyunca yada ertesi günde Twitter aynı şekilde uyarı veriyorsa kesinlikle sorun sizin bilgisayarınızda demektir. Bunun çözümü ise bilgisayarı güçlü bir antivirüs yardımı ile virüslerden temizlemek. Hepsi bu kadar.

Güncelleme; Arkadaşlar bu problem kullandığınız tarayıcıdan da kaynaklanıyor olabiliyor. Açmak istediğiniz siteyi farklı bir tarayıcı da test etmeniz faydalı olacaktır.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

4 thoughts to “Sizi Çok Fazla Kez Yönlendirdi Hatası”

 1. Abi defterini alamıyorum. Sayfa açılmıyor. Lütfen linkini bana at. Epostam:asilmustafa635@gmail.com
  Hadi seni çok seviyoruz ve 2 milyon olduğunda sürprizimi sana vereceğim.

  1. Merhaba Mustafa, yorumunu okudum ancak tam olarak ne istediğini anlayamadım. Biraz daha detay verebilirsen yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*