SSL Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır ?

ssl-sertifikasi-hakkinda-bilgiWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Güvenlik kategorimiz altında paylaşacağız. Makale konumuz ise site güvenliği ile ilgili olacak. Bir web siteniz var ve güvenli hale getirmek istiyorsunuz diyelim. Tabi ki ssl sertikifası almak kısmına kadar yapmanız gereken öncelikli başka güvenlik önlemleri de var.

Mesela WordPress için güvenlik önlemleri konulu makalemizi inceleyerek bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Bu önlemleri aldıktan sonra daha fazla güvenlik sağlayayım hemde kullanıcılar gözünde itibarım artsın diyorsanız Ssl sertifikası almanızda fayda var.

Ara Bilgi; Ssl sertifikası artık seo içinde büyük önem taşımaktadır.

SSL Sertifikası Hakkında Bilgiler

Peki kabaca ssl ne işe yarar ? Ssl sertifikası sizin sunucunuz ile yani web hosting ile kullanıcılar arasında bilginin şifrelenmesini sağlar. Bunu da adres satırında https olarak yeşil renkte gösterir.

Soru; Ucuz ssl ve pahalı ssl arasındaki fark nedir ?

Cevap; Ucuz ssl sertifikaları yalnızca ana domain ini koruma altına alırken, pahalı ssl sertifikaları subdomain gibi alt alan adlarınız varsa onlarıda koruma altına almaktadır. Ucuz ssl sertifikaları genelde yalnızca güncel tarayıcıları desteklerken, pahalı ssl sertifikaları eski veya yeni tüm tarayıcıları desteklemektedir.

En sonunda Ssl sertifikası almaya karar verdiğinizde herhangi bir ssl hizmeti sağlayan firmanın web sitesinden ssl hizmeti alabilirsiniz. Hizmeti aldığınızda kurulumu oldukça basittir. Ssl firması sizden csr kodu isteyecektir.

Bu kodu kullanmış olduğunuz plesk panel veya c panel de bulmanız mümkün. Bu kodu kopyalayıp ilgili firmaya verince onlarda size ssl kodunuzu verecektir. Bu kodu yine panelinizde bulunan ssl kısmına yapıştırmanız gerekir. İşte hepsi bu kadar..

Not; Eğer makaleyi okuyarak anlamadıysanız makale videosunu izleyebilirsiniz.

makale-videosu-izle

 

 

 

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleyi Paylaş !
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bilgisayarda Keylogger Olup Olmadığını Nasıl Anlarız ?


Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*